США стануть чистим експортером нафти і газу - ExxonMobil

США до 2025 року, як очікується, стануть чистим експортером нафти і газу.

Про це йдеться в черговому огляді ринку ПЕК, щорічно випускається американською нафтогазовою корпорацією ExxonMobil, повідомляє "Лєнта.ру".

У 2010 році США імпортували близько 35% необхідної країні нафти.

До 2040 року, за розрахунками аналітиків компанії, США будуть відправляти на експорт 5% всієї видобутої нафти і 15% від загального видобутку газу.

З 2010 року по 2040 видобуток нафти збільшиться на 40%, а споживання вуглеводнів, навпаки, поступово сповільниться і через 27 років навіть скоротиться на 5%.

Так, країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону, за прогнозами ExxonMobil, до 2040 року будуть імпортувати близько 40% усіх потрібних їм енергоносіїв.

В американській корпорації пов'язують зростання видобутку вуглеводнів в США і в Північній Америці в цілому з освоєнням покладів сланцевого газу та нафтоносних пісків у Канаді, а також з розробкою родовищ в Мексиканській затоці.

За даними Bloomberg, в листопаді 2012 року видобуток нафти в США вперше за 20 років перевищив сім мільйонів барелів на добу.

Тоді ж у Міжнародному енергетичному агентстві передбачили, що до 2017 року США можуть стати найбільшим у світі видобувачем нафти, випередивши Саудівську Аравію.

За даними міністерства енергетики США, у 2011 році країна вперше з 1949 року стала чистим експортером нафтопродуктів.

Раніше повідомлялося, що сланцевий газ може зробити США провідною індустріальною країною і глобальним експортером cировини.

Експорт бензину та іншого пального перевищив імпорт на 439 тисяч барелів на добу, в той час як у 2010 році чистий імпорт нафтопродуктів становив 269 тисяч барелів на день.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 4:35

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.