Аграрії втратять 19 мільярдів через відміну податкових пільг

Скасування пільгових умов оподаткування аграрного сектору загрожує скороченням сільгоспвиробництва та погіршенням соціального становища на селі.

Про це наголосили в асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", Аграрному союзі України та Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

З відповідним листом ці об’єднання звернулися до президента Віктора Януковича та голови ВРУ Володимира Рибака.

"Сума втрат у разі скасування податкових пільг сільгосптоваровиробників становитиме понад 19 мільярдів гривень, що спричинить зменшення прибутковості на понад 50%. Лише прямий економічний ефект від скасування податкових пільг для аграріїв, за розрахунками економістів, забезпечить зниження обсягів валової продукції сільського господарства на 8%", - зазначив президент асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Алекс Ліссітса.

В УКАБ наголосили, що скасування пільг стосуватиметься 56 тисяч господарюючих суб’єктів, що забезпечують зайнятість 650 тисяч працюючих у сільській місцевості.

Кількість збиткових підприємств в такому випадку зросте із 17-30% від загальної кількості (що становить 7-13 тисяч господарств) до більше ніж 50% (або більше 20 тисяч).

"Господарства змушені будуть скоротити, а подекуди й зупинити сільськогосподарське виробництво, що негативно позначиться не лише на економічних показниках, але і на соціальному становищі населення", - підкреслив генеральний директор УКАБ Володимир Лапа.

Спеціальні режими оподаткування сільгосптоваровиробників діють в Україні з 1998 року.

Зважаючи на важливість аграрного сектору для України, пільги були збережені і при прийнятті Податкового кодексу України.

Відповідно до нього на сьогодні в Україні для аграріїв продовжує діяти непряма державна підтримка, яка забезпечується дією фіксованого сільськогосподарського податку та спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського і лісового господарства та рибальства.

Завдяки такій підтримці аграріїв обсяги сільськогосподарського виробництва із 1999 по 2011 рік зросли на 70%.

З 2001 по 2012 рік обсяги експорту продукції АПК зросли майже в 10 разів із 1,8 мільярда доларів до 17,9 мільярда доларів.

При цьому позитивне сальдо збільшилось із 700 мільйонів доларів до 10,4 мільярда доларів або в 15 разів.

"Зважаючи на це, дія спеціальних режимів оподаткування сільгоспвиробників є вкрай важливою в умовах незавершеності аграрних реформ, обмеженого фінансування АПК за рахунок прямої бюджетної підтримки, доступу до фінансових ресурсів та цінової нестабільності на матеріально-технічні ресурси", - підкреслив генеральний директор УКАБ.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 9:38

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.