ЄЦБ заспокоїв вкладників банків

Депозити в банках валютного блоку в безпеці.

Про це заявив член правління Європейського центрального банку Ів Мерш, повідомляють "Вести".

Він також повідомив, що країни єврозони не повинні слідувати прикладу Кіпру та оподатковувати банківські вклади в разі фінансової кризи.

Раніше з аналогічною заявою виступив член правління ЄЦБ Бенуа Керр, який заявив, що "схема примусового відбирання коштів у вкладників, акціонерів, власників облігацій не стане шаблоном для дій влади".

Справа в тому, що керівництво ЄЦБ намагається заспокоїти вкладників та інвесторів, які були стривожені заявою глави Єврогрупи Йеруна Дейсселблума.

Напередодні Дейсселблум заявив, що рішення кіпрського кризи може стати шаблоном для вирішення банківських проблем у всій єврозоні. Подібна заява спровокувала паніку на фінансових ринках.

Як відомо, після двотижневої перерви банки Кіпру відновили роботу. ЗМІ пишуть, що деякі кіпрські банки не відкрилися вчасно, а найдовші черги вишикувалися до відділень Cyprus Popular Bank (Laiki Bank).

Одночасно кіпрська влада ввела жорсткі обмеження на виведення коштів з рахунків та операції з валютою.

Зокрема, в місцевих банкоматах можна буде зняти не більше 300 євро в день, а за кордон фізичні особи зможуть вивозити не більше тисячі євро готівкою.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 червня 2022, 15:26

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.