Азаров хоче відновити прямі поставки нафти і газу з Казахстану

Відновлення прямих поставок казахських вуглеводнів до України відповідає інтересам обохкраїн.

Про це заявив прем'єр-міністр Микола Азаров 2 квітня під час зустрічі з першим заступником глави уряду республіки Казахстан Бакитжаном Сагінтаєвим, передає урядовий сайт.

Азаров нагадав, що створення зони вільної торгівлі в рамках СНД передбачає укладання Угоди про вільний доступ до трубопровідного транспорту країн СНД і створює можливості для прямих поставок казахської нафти і газу до України.

"Ми налаштовані на розширення співробітництва в галузі використання транспорту, зокрема й трубопровідного. Я думаю, що в цьому також зацікавлений Казахстан, адже в нього є достатні запаси газу та нафти, і він міг би торгувати з нами не тільки через Російську Федерацію, а й напряму, як це було до 2005 року. Це відповідатиме інтересам Казахстану й України", - відзначив прем'єр.

Прем'єр зазначив, що створення Митного союзу (до якого входять Росія, Білорусь і Казахстан) ускладнило торговельно-економічні відносини в рамках СНД, а тому зараз необхідно вдосконалити механізми співпраці.

"Ми прагнемо у переговорах з Російською Федерацію, Казахстаном і Білоруссю розробити такий формат взаємовідносин, щоб переваги зони вільної торгівлі в межах СНД, яку ми готували майже 20 років, наповнилися реальним змістом, і щоб рамки Митного союзу не перешкоджали реалізації положень про зону вільної торгівлі", - заявив Азаров.

Він нагадав, що Україна хоче отримати статус спостерігача в рамках Митного союзу.

"Це дозволить нам не впливати, але моніторити прийняття рішень і хоча б завчасно знати про рішення, які готуються до прийняття в Митному союзі", - сказав прем'єр.

Нагадаємо, що відповідно до статті 7 Договору про ЗВТ СНД, сторони-учасниці Договору повинні вступити в переговори про розробку Угоди про транзит трубопровідним транспортом і завершити такі переговори протягом шести місяців після набуття Договором чинності.

Договір про створення Зони вільної торгівлі СНД набув чинності наприкінці вересня 2012 року після ратифікації парламентами Білорусі, Росії та України.

Як повідомлялося раніше, Україна адаптувала умови транзиту нафти через її територію до пропозицій Казахстану щодо відновлення транспортування нафти з цієї країни в Європу.

Перший віце-прем'єр-міністр Сергій Арбзуов заявив, що Україна зацікавлена у поставках казахстанської нафти на НПЗ УкраїниКоментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 4:15

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.