Путін наказав "Газпрому" взятись за ще один газопровід в обхід Україні

Президент Росії Володимир Путін доручив "Газпрому" повернутися до опрацювання проекту газопроводу Ямал-Європа-2 для поставок у Польщу, Словаччину та Угорщину.

Про це він заявив на зустрічі з керівником "Газпрому" Олексієм Міллером, повідомляє "Сєгодня" з посиланням на "Інтерфакс".

"Ми у зв'язку з "Північним потоком" і "Південним потоком" фактично відмовилися від проекту Ямал-Європа-2. По "Південному потоку" ми вже практично почали роботи, і я просив би повернутися до проекту Ямал-Європа-2", - заявив Путін.

За словами Путіна, "мова йде про підвищення надійності газопостачання Польщі, Словаччини, Угорщини".

Міллер уточнив, що "всі чотири нитки будуть закінчені в грудні 2017 року і обсяг постачань становитиме 63 мільярди кубометрів газу.

Однак, за словами Міллера, "залишаються питання надійності та стабільності поставок для Центральної та Східної Європи - Польщі, Словаччини та Угорщини".

"Ми опрацьовуємо варіанти будівництва газопроводу з території Білорусії з розумінням того, що сьогодні транзит через територію Білорусії по трубопроводу Ямал-Європа-1 є найекономічноефективнішим", - сказав глава "Газпрому".

Він уточнив, що "газотранспортна система (Білорусії - ред.) знаходиться у власності "Газпрому" і для найефективнішим з точки зору логістики є саме цей маршрут постачань газу європейським споживачам".

Керівник "Газпрому" сказав, що "були проведені переговори з Польщею, Угорщиною, Словаччиною на корпоративному рівні".

"Ми готові були б приступити до розробки попереднього техніко-економічного обгрунтування, до початку передінвестиційній стадії", - підкреслив він.

За словами Міллера, "є розуміння того, що проект міг би бути введений в дію після того, як будуть закінчені роботи по "Південному потоку".

Говорячи про терміни реалізації проекту, він припустив, що це може бути 2018-2019 роки.

Путін також відзначив, що "Газпром" "зараз опрацьовує питання з британськими партнерами про будівництво ще однієї нитки "Північного потоку" цільовим призначенням для Великобританії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що "Газпром" готується до формування нового консорціуму для розширення газопроводу Nord Stream в обхід України.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 9:32

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.