Росія і Польща домовились про газопровід в обхід України

Російський газовий монополіст "Газпром" і польська компанія "ЄвроПол Газ" 5 квітня підписали меморандум про взаємопорозуміння за проектом будівництва газопроводу "Ямал-Європа-2" в обхід території України.

Про це повідомили в управлінні інформації "Газпрому", передає УНІАН.

Згідно з повідомленням, з російського боку документ підписав голова правління "Газпрому" Олексій Міллер, з польської - генеральний директор "ЄвроПол ГАЗ" Мирослав Добрут.

"Документ передбачає реалізацію проекту "Ямал-Європа-2" через територію Польщі в напрямку Словаччини та Угорщини потужністю не менше 15 мільярдів кубометрів газу на рік. Техніко-економічне обгрунтування проекту має бути підготовлено протягом шести місяців", - йдеться в повідомленні.

Газопровід дозволить збільшити транзитні потужності для поставок газу в Польщу, Словаччину та Угорщину, а також скоротити витрати при його транспортуванні.

Крім того, проект дозволить у перспективі наростити обсяги експорту російського газу до країн Центральної Європи.

"Проект "Ямал-Європа-2" передбачає будівництво додаткових газотранспортних потужностей для забезпечення надійного, гарантованого постачання російським газом європейських споживачів. Маршрут газопроводу пройде по території Польщі, а проектні та будівельні роботи будуть виконані за активної участі наших польських партнерів", - сказав Міллер.

Нагадаємо, 3 квітня президент Росії Володимир Путін доручив "Газпрому" опрацювати будівництво в обхід України газопроводу "Ямал-Європа-2" через Білорусь.

"Ми у зв'язку з "Північним потоком" і "Південним потоком" фактично відмовилися від "Ямал-Європа-2". "Південний потік": ми вже практично почали роботи, будівництво набирає обертів. Тим не менш, я просив би вас повернутися до проекту "Ямал-Європа-2". Знаю, що ви активно опрацьовує це питання з партнерами. Йдеться про підвищення надійності газопостачання Польщі, Словаччини, Угорщини", - сказав Путін.

Через Ямальський газопровід, що проходить через територію Білорусі та Польщі до Німеччини, росіяни щорічно можуть поставляти близько 33 мільярдів кубометрів газу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 16:29

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.