Мита на імпорт спровокували "бум" продажу іномарок

Автодилери зуміли максимально використати ажіотаж навколо майбутнього введення ввізних мит на імпортні автомобілі – за березень їм вдалося реалізувати іномарок майже на 60% більше, ніж у лютому.

Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на "Ділову столицю".

Раніше дилери заявили, що іномарки подорожчають не менше ніж на 7,8-15,6% і закликали потенційних клієнтів поспішити в салони до середини квітня.

За даними Auto-Consulting, імпортери в березні зуміли реалізувати не менше 19 тисяч автомобілів, що майже на 60% більше, ніж у лютому.

Торговці авто прогнозують, що швидше за все дилери зможуть підтримувати ажіотаж ще як мінімум протягом двох місяців.

Саме за цей час, за їх підрахунками, вони зможуть розпродати автомобілі, якими до введення мит вони заповнили склади.

Проте, можливо, що рішення про введення мит з 13 квітня не набуде чинності в заявлений термін.

Імпортери задіяли всі можливі лобістські можливості, щоб відстрочити цю дату. СОТ вже закликала Україну провести додаткове розслідування з даного питання і повідомити про результати спеціальної комісії.

Подібна схема стимулювання продажів була задіяна і в 2012 році, коли з'явилося повідомлення про намір ввести податок на ввезення іномарок.

Тоді на хвилі ажіотажу автомобільним салонам вдалося наростити продажі на 20-30%.

Як повідомлялося раніше, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення з 15 квітня ввести ввізні мита на імпортні автомобілі з об'ємом двигуна від 1 до 2,2 літра у розмірі 6,46 - 12,95%

Дане рішення ініціювали в Мінекономрозвитку, пропонуючи ввести мита терміном на 3 роки. Спеціальне мито стягуватиметься додатково до існуючого 10%.

Члени Всеукраїнської Асоціації автоімпортерів і дилерів (ВААІД) оголосили про свою неучасть в автосалоні SIA та інших автовиставках - така реакція автоімпортерів на спроби Мінекономіки ввести спецмита на іномарки.

22 березня в Київський окружний адміністративний суд подано позов про неправомірні дії уряду про введення мита на імпортні автомобілі.

У свою чергу, міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов прогнозує прихід в Україну великих автомобільних холдингів після введення спецмита на імпортні авто.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 4:29

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.