Експерт: через офшори металурги недоплатили в бюджет мільярди гривень

За підсумками 2011-2012 років збитки металургійної галузі через застосування трансфертного ціноутворення (продажу продукції за заниженими цінами в іноземні юрисдикції з нижчим, ніж в Україні, податковим навантаженням) становили 10-20 мільярдів гривень.

Таку оцінку озвучив старший аналітик "Арт-Капітал" Дмитро Ленда, повідомляють "Версии".

"Тобто сума недоотриманих податків державою, виходячи з цих цифр та ставки податку у 30%, становила біля 4-6 мільярдів гривень", - уточнив експерт.

Водночас глава аналітичного департаменту інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитро Чурін зауважує, що якщо завдяки прийняттю закону про трансфертне ціноутворення вдасться хоча б на чверть скоротити обсяги трансфертних операцій, це вже буде досягненням.

"Якщо відповідний законопроект буде прийнятий, то вже в цьому році уряд очікує отримати до бюджету додатково 500 мільйонів гривень", - нагадує аналітик.

Як відомо, парламентський комітет з питань податкової та митної політики під тиском представників великого капіталу загальмував прийняття закону про трансфертне ціноутворення.

У Міндоходів заявляли, що категорично не підтримують пропозиції окремих нардепівщодо поширення дії трансфертного законодавства лише на ті країни, які мають офіційний статус офшорів, оскільки це суттєво знизить ефективність нововведень.

Як відомо, зокрема, Кіпр та канто Цуг в Швейцарії не мають офіційного офшорного статусу, однак вітчизняний великий бізнес активно оптимізовує податки через ці юрисдикції.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 7:16

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.