Сорос: Німеччина має ввести євробонди або залишити зону євро

Випуск єдиних європейських облігацій може звести до мінімуму ризик дефолтів в єврозоні, а такі країни, як Італія, економили б до 4% свого бюджету.

Про це заявив під час свого виступу у Франкфурті-на-Майні відомий американський інвестор Джордж Сорос, з посиланням на німецьке видання передає Inopressa.

На думку Сороса, Німеччина займає в єврозоні "провідну позицію, хоче вона того чи ні". "А тому вона є "єдиною країною, яка може вирішити кризу єврозони", - цитує його слова німецьке ділове видання Handelsblatt.

На думку інвестора, в Німеччини є дві альтернативи: "Або Німеччина вводить євробонди, або виходить з єврозони".

Сам Сорос обирає перший варіант.

"Найголовніше ж - прийняти рішення саме зараз, тому що "далі так тривати не може. Німеччина робить занадто багато поступок - набагато більше, ніж потрібно для виживання євро", - заявив Сорос.

На його думку, така стратегія зруйнує Євросоюз.

"Причому крах єврозони може відбутися вже в наступному році", - вважає фінансист.

Випуск єдиних європейських облігацій, підкреслює видання, звів би до мінімуму ризик дефолтів в єврозоні.

"Завдяки євробондам така країна, як Італія, могла б заощаджувати до 4% свого бюджету, що дало б їй змогу зміцнити свою економіку", - відзначається в статті.

Свої плюси мало б запровадження євробондів і в Німеччині - Берлін тільки б виграв, якби почалося оздоровлення європейської економіки.

" Нинішня ж політика, що проводиться Німеччиною, навпаки, лише посилює негативну економічну ситуацію", - зазначає Сорос.

На думку інвестора, існує ще один спосіб розв'язання кризи, і полягає він у виході Німеччини з єдиного валютного блоку.

"Без Німеччини в єврозоні було б набагато менше проблем. Існує велика різниця в тому, хто залишає єдиний валютний блок - країна-кредитор або країна-боржник", - вважає американець.

Так, вихід з валютного блоку такої країни, як Італія - нездатної розплатитися за своїми боргами - став би самою справжньою фінансовою катастрофою.

Наслідки ж виходу Німеччини були б куди менш серйозні.

У цьому випадку, зазначає Handelsblatt, євро б сильно втратило у вартості, що змогло б помітно скоротити боргові зобов'язання інших країн-учасниць блоку перед Німеччиною. Це, впевнений Сорос, знову оживило б національні економіки.

"В цілому ж головна конструкційна помилка єдиної європейської валюти полягає в тому, що вона допускає ризик державного банкрутства. В інших розвинених державах на зразок Японії або США - де є свої Центробанки - таке було б неможливо", - заявив Сорос.

"Там Центробанк в разі чого завжди міг би надрукувати свіжих грошей для того, щоб розплатитися з державною заборгованістю", - підкреслив він.

У європейських же країн, що відмовилися від подібних установ, такої можливості немає.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 9:49

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.