Фірташ збирається придбати до рук "Сумихімпром"

Кабінет міністрів 10 квітня погодив план розміщення акцій ПАТ "Сумихімпром", який передбачає продаж 92,75% акцій на конкурсі з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону, 5% - на фондових біржах і 2,25% - працівникам підприємства.

Про це повідомили в прес-службі Фонду держмайна (ФДМ), передає ZN.ua з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Згідно з уточненням ФДМ, залишки пакетів акцій, не реалізовані в ході пільгового продажу або на біржі, будуть приєднані до пакету, що виставляється на конкурс.

Нагадаємо, Кабмін прийняв рішення приватизувати найбільшого в країні виробника фосфатних добрив "Сумихімпром" 11 липня 2012 року (постанова КМУ № 469-р).

Раніше про інтерес до купівлі цього підприємства заявляв бізнесмен Дмитро Фірташ, пропонуючи об'єднати свої активи в титановій галузі з державними і створити велику по світових ринках єдину структуру в цій сфері.

На його думку, в такому випадку "Сумихімпром" може на 25% наростити обсяг випуску фосфорних добрив і вчетверо - діоксиду титану.

На сьогодні Group DF як і раніше зберігає інтерес до сумського підприємству.

"Сумихімпром" спеціалізується на випуску двоокису титану, сірчаної кислоти, жовтих і червоних залізоокисних пігментів, складних мінеральних добрив і коагулянту для очищення води.

У державній власності на даний момент знаходиться 100% його акцій.

Підприємство в 2012 році збільшило чистий збиток за УСБУ в 80,5 рази (на 207,2 мільйона гривень) порівняно з 2011 роком - до 209,81 мільйона гривень.

Чистий дохід підприємства зменшився на 0,9% - до 2,98 мільярда гривень.

"Сумихімпром" в 2012 році скоротило випуск двоокису титану на 12,8% - до 39,309 тисячі тонн, тоді як виробництво мінеральних добрив зросло на 1% - до 372,65 тисячі тонн.

Керівниками "Сумихімпром" і "Титану України", що належить Фірташу, є колишні топ-менеджери OstChem Group Фірташа.

Як повідомлялося раніше, Фірташ значно наблизився до отримання контролю над ПАТ "Сумихімпром".

Так, 2 листопада 2012 року Господарський суд Сумської області затвердила введення процедури санації підприємства.

Згідно з рішенням суду, керуючим санацією був призначений глава правління ПАТ "Сумихімпром" Ігор Лазакович (раніше член правління, заступник голови правління ЗАТ "Кримський Титан", 50% +1 акція якого належать OstChem Holding).

Розпорядником майна боржника був призначений арбітражний керуючий Роман Марченко, який раніше працював куратором гірничо-збагачувальних комбінатів Ostchem.

За інформацією Асоціації "Український кредитно-банківський союз" (УКБС), що представляє інтереси банків-кредиторів сумського підприємства, до складу комітету кредиторів увійшли п'ять підприємств, пов'язаних з "Сумихімпромом" і "лояльних" до Фірташа - компанія Ostсhem International, ТОВ "КУА" Промислові інвестиції ", ТОВ" Синтез Ресурс ", ПАТ" Кримський Титан ", і" Банк Надра ".

При цьому, як заявляли в УКБС, "шість банків, заборгованість заводу перед якими становить близько 1 мільярд гривень не були включені до складу комітету ".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 21:11

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.