Розкрито схему експорту нафти Іраном в обхід санкцій Заходу

США заявили про розкриття схеми, за допомогою якої Іран в обхід західних санкцій експортує нафту.

Міністерство фінансів США в четвер ввело санкції проти іранського фінансового магната Бабака Занджані і малайзійського банку "Ферст Ісламік інвестмент бенк" за посередництво у продажу іранської нафти, повідомляє "ИТАР-ТАСС".

За даними американців, іранський підприємець Бабак Занджані керував мережею, яка займалася транспортуванням нафти і перевезенням готівкових коштів в обхід економічних санкцій, які переслідують мету змусити Іран зупинити здійснення його ядерної програми.

Захід підозрює Тегеран у намірі створити власну ядерну зброю. Мережа включала зареєстровану в Швейцарії іранську Naftiran Intertrade Company, First Islamic Investment Bank, а також обслуговувала організації, підконтрольні уряду Ірану, Національній Іранській нафтовій компанії, Корпусу "вартових ісламської революції".

Санкції передбачають заморожування активів цих організацій на території США, а також заборону американським приватним особам і компаніям співпрацювати з ними "як з винними у поширенні зброї масового ураження та їх спільниками".

"У міру того, як міжнародні санкції посилюються, Іран починає відмивати гроші, перевозити нафту і грошові кошти під вигаданими іменами і приводами", - заявив заступник міністра фінансів США з питань боротьби з тероризмом і фінансової розвідки Девід Коен.

Бабак Занджані очолює еміратську Sorinet Group з більш ніж 60 компаній.

Санкції поширилися також на підконтрольну Занджані та зареєстровану в Туреччині компанію Kont Kozmetic і її філію в Таджикистані/Kont Investment Bank.

Як відомо, перші санкції були прийняті в Радбезі ООН, але вони не були такими значними. Згідно тим заходам в Іран заборонено поставляти ряд озброєнь.

Другий рівень був прийнятий в США, і він періодично оновлюється.

Зокрема, це ембарго на постачання іранської нафти. У липні 2012 року до цих санкцій приєднався Євросоюз.

З лютого 2013 року США запровадили нові санкції, які повинні не дозволити Тегерану отримати кошти від банків у якості оплати, що в черговий раз утруднить процес продажу нафти.

Додатково введені санкції в жовтні 2012 року стали причиною скорочення експорту нафти з Ірану вдвічі до 1 мільйона барелів на добу, що на 40-60% зменшило бюджетні надходження.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 4:36

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.