Держрезерв закупив "дорогоцінний" цукор

Державне агентство резерву 5 квітня за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ "КП "АльфаГруп" на постачання 1 100 тонн цукру третьої категорії за 5,61 мільйона гривень.

Про це повідомляється у "Віснику державних закупівель", пишуть "Наші гроші".

Цукор придбано по 5 100 гривень за тонну.

Це відповідає роздрібним цінам в магазинах Києва, однак трохи дорожче від середніх споживчих цін по Україні, зафіксованих Мінекономрозвитку станом на початок квітня - 5,01 гривні за кілограм.

За даними асоціації "Харківцукор", роздрібні ціни на цукор коливаються від 4,82 гривні у Кіровоградській області до 5,47 гривні у Закарпатській.

Водночас тендерна ціна цукру для Держрезерву приблизно на 20% більша від гуртових цін.

Міністр агропромисловості і продовольства Микола Присяжнюк ще у лютому заявив, що за тонну гуртова ціна 4 200 гривні щ є занизькою, однак у міністерства немає важелів впливу на ситуацію. При цьому Присяжнюк повідомив, що закупівельні ціни на цукор можуть знизитись ще більше.

Київське ТОВ "КП "АльфаГруп" зі статутним капіталом 30 тисяч гривень зареєстровано на киянку Ганну Максимук і Світлану Ігнатову з Севастополя. Це перша перемога компанії в тендерах Держрезерву. Разом з тим, "АльфаГруп" є переможцем аукціонів по придбанню товарів з Держрезерву.

Єдиним допущеним до участі конкурентом було севастопольське ТОВ "КВП "Агроком", зареєстроване на місцеву мешканку Валентину Макарову і киянку Галину Морозову.

Ця фірма з 2010 року виграла тендери Держрезерву на 60 мільйонів гривень, розігруючи їх з фірмою "Броксервіс". "АльфГруп" також була єдиним конкурентом "Броксервісу" на тендері Держрезерву на придбання поліетилену на 20 мільйонів гривень.

На тендер також подавало заявку ДСП "Укрспецторг", яка напряму належить Кабінету міністрів. Вона пропонувала цукор по такій же ціні, що і фірма-переможець.

Однак цю заявку не було допущено до оцінки через формальні претензії до документації. Однією з претензій до урядової компанії було надання посвідчення, що підтверджує кваліфікацію працівника, російською мовою без нотаріально засвідченого перекладу на українську мову.

Державне агентство резерву очолює Олексій Лелюк, який до призначення був народним депутатом від Партії регіонів.

Як відомо, поширеними схемами нелегального заробітку у Держрезерві є поставка меншої кількості товару, ніж замовлено та оплачено, а також відсутність поставок взагалі. У цих випадках на товарах, які зберігаються на складах, просто змінюються бірки зі старих на нові.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 жовтня 2021, :36

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.