Богатирьова переплатила за "швидкі" 56 мільйонів гривень

Міністерство охорони здоров'я переплатило за нові карети "швидкої допомоги" Peugeot Boxer більше третини виділених на них грошей, чим завдало збитків бюджету на суму 56,6 мільйона гривень.

Про це йдеться у висновках економічного і товарознавчого дослідження, проведеного Київським науково-дослідним інститутом судової експертизи Міністерства юстиції України, передає "ТВі".

За даними дослідження, всього на 216 нових медичних автомобілів Peugeot Boxer, згідно з інформацією "Вісника державних закупівель", було виділено 140 мільйонів гривень.

Гроші отримала приватна фірма ТОВ "КРАС".

Так, за кожну машину МОЗ на чолі з Раїсою Богатирьовою віддав ТОВ "КРАС" 649 тисяч гривень, тоді як експерти оцінили машину з усім наявним у ньому обладнанням у 465 тисяч гривень, тобто на 185 тисяч гривень дешевше.

Один із засновників фірми Федір Саворовський не зміг пояснити, чому реальна вартість автомобіля майже на 200 тисяч гривень менше, ніж ціна, за якою він продав машини Мінохоронздоров'я.

У справі про закупівлю карет "швидкої допомоги" відкрито кримінальне провадження за статтею 191 частини 5 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Санкції за цією статтею передбачають від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

В даний час проводяться необхідні експертизи, дослідження, допит свідків і підозрюваних по цій справі.

Нагадаємо, четверта кримінальна справа проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко також стосується закупівлі автомобілів "швидкої допомоги".

Колишньому прем'єр-міністру інкримінують нецільове використання коштів, виділених в рамках Кіотського протоколу, які вона нібито перенаправила на інші потреби, а саме на закупівлю під гарантії уряду медичних автомобілів Opel Combo.

Йдеться про тисячу автомобілів "швидкої" для сільської місцевості.

У цій справі Тимошенко звинуватили у використанні не за призначенням 67 мільйонів гривень з державного бюджету.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 жовтня 2021, 1:07

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.