"Нафтогаз" скоротив закупівлі російського газу в 10 разів

НАК "Нафтогаз України" у березні скоротив закупівлі газу в два рази в порівнянні з лютим і приблизно в 10 разів у порівнянні з березнем 2012 року.

Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, повідомляє LB з посиланням на "Українські новини".

За словами Ставицького, у березні холдинг купив у "Газпрома" лише близько 200 мільйонів кубометрів газу для технічних потреб.

Міністр додав, що НАК вже розрахувався за це паливо.

Він не повідомив суму, яка була перерахована "Газпрому", але, виходячи з озвученою раніше вартістю російського газу в 406 доларів за тисячу кубометрів, платіж повинен був становити близько 81 мільйона доларів.

Для порівняння, в 2012 році компанія заплатила за березневі поставки близько 865 мільйонів доларів при ціні в 416 доларів за тисячу кубометрів.

Тоді було закуплено близько 2 мільярди кубів газу.

Нагадаємо, лютневі поставки газу з Росії становили всього 399 мільйонів кубометрів.

Для порівняння, місяцем раніше вони були в 6 разів більше - 2,44 мільярда кубометрів.

За підсумками перших 2 місяців НАК "Нафтогаз України" перерахував російському газовому монополісту 1,155 мільярда доларів при ціні на газ 406 доларів за тисячу кубометрів, з яких за лютневі поставки було заплачено всього 162 мільйони доларів.

Як повідомлялося раніше, Україна у січні-лютому 2013 року знизила імпорт газу (у грошовому вираженні) порівняно з аналогічним періодом 2012 року на 23,2% - до 1,977 мільярда доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 4:17

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.