S&P покращило прогноз рейтингу Білорусі

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's змінило прогноз довгострокового рейтингу Білорусі в іноземній валюті B-на "позитивний" зі "стабільного".

Про це повідомляє "Ліга".

Разом з тим S&P підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні рейтинги Білорусі за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті на рівні B-/ B.

Згідно з повідомленням агентства, це рішення викликане заходами білоруської влади для посилення фіскальної та монетарної політики, зниженням інфляції і зменшенням тиску на обмінний курс.

Експерти S&P вважають, що уряд Білорусі збереже збалансовану макроекономічну політику. У цьому випадку білоруська економіка продемонструє в поточному році помірне зростання, на рівні не більше 3%.

Дефіцит рахунку поточних операцій платіжного балансу Білорусі оцінюється цього року на рівні близько 6% ВВП проти 2,8% ВВП в 2012 році.

Експерти вважають, що погіршення зовнішньоекономічної позиції Білорусі обумовлено зростанням конкуренції на російському ринку, але впевнені у збереженні підтримки Білорусі з боку Росії в обмін на політичні та економічні поступки.

Водночас уверенний рейтинг Білорусії стримують політичні ризики, високі потреби у фінансуванні уряду і залежність від зовнішнього фінансування, відзначають аналітики Standard & Poor's.

Як відомо, Білорусь готується випустити єврооблігації під шість-сім відсотків річних.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 21:18

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.