Сланцевий газ в Європі розчарував інвесторів

Перспективи повторення сланцевого буму за американським сценарієм туманні через неясності з вартістю видобутку і невизначеністю запасів.

Про це пише видання Financial Times, передають "Відомості".

Однозначної відповіді на питання, чи повториться в Європі американська сланцева революція, все ще немає.

Проте інвестори, що поспішили на хвилі первісної ейфорії вкласти кошти в компанії, що розробляють родовища сланцевого газу в Європі, виявилися розчарованими.

San Leon Energy і Aurelian Oil & Gas нещодавно оголосили про злиття в спробі зберегти кошти, що залишилися після серії невдалих пробних бурінь на родовищах у Польщі.

Якийсь час тому здавалося, що саме ця країна стане лідером комерційного видобутку сланцевого газу в Європі.

Через гнітючиі результати розвідки на ділянках різко впав курс акцій 3Legs Resources.

У березні Тім Еггар, голова ради директорів 3Legs і колишній міністр енергетики Великобританії в уряді Джона Мейджора, був змушений звернутися до інвесторів і повернути решту коштів акціонерам.

Втім, 3Legs планує залишитися в галузі в партнерстві з американською ConocoPhillips, нехай і скоротивши витрати на розвідувальні роботи.

Про відмову від розвідувальних робіт у Польщі торік оголосила Chevron.

Високий попит на ліцензії на розробку сланцевих родовищ в Польщі свого часу був викликаний поєднанням таких факторів, як рішучість уряду країни знизити залежність від поставок російського газу і оцінки Управління енергетичної інформації США, згідно з якими запаси сланцевого газу в Польщі можуть становити 5,3 трильйона кубометрів.

Недавні оцінки запасів, зроблені польським інститутом геології, набагато скромніші: по них, запаси сланцевого газу в країні знаходяться в межах від 346 до 768 мільярдів кубометрів. Проте цього достатньо, щоб забезпечити потреби країни на 35-65 років.

Поряд з Польщею потенціалом для комерційного видобутку сланцевого газу володіють Болгарія і Румунія.

Що стосується Західної Європи, експерти вважають, що достатні запаси сланцевого газу мають Німеччина, Франція, Іспанія і Великобританія, хоча широко застосовуються тут мораторій на розробку і ускладнюють точну оцінку запасів.

Для успіху галузі необхідно, щоб вміст газу в породі було таким же, як на найбагатших родовищах у США, для покриття витрат на розробку, які виявилися вище, ніж передбачалося спочатку.

Лобістська група Shale Gas Europe, яка виступає за видобуток на континенті сланцевого газу, визнає, що потенційні витрати видобувних компаній в Європі вище, ніж у США.

У США розробка однієї свердловини обходиться від 3 мільйонів до 11 мільйонів доларів, в Європі - від 8 до 16 мільйонів доларів.

Нагадаємо, 21 березня 2013 року польський газовий гігант - компанія PGNiG -заявила, що отримала дебіт сланцевого газу зі своєї свердловини Любоціно-2Н.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 16:25

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.