Спростування
Спростування
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Как нам обустроить "Нафтогаз"?
Валентин Землянський
Что год грядущий нам готовит?
Едуард Бразас
"Сланцева революція" в США помітна з космосу
США прогнозують світове лідерство із виробництва газу
Бойко хоче реалізувати "величезний потенціал" сланцевого газу
Росію лякають "сланцевою революцією"
Перспективи повторення сланцевого буму за американським сценарієм туманні через неясності з вартістю видобутку і невизначеністю запасів.
Про це пише видання Financial Times, передають "Відомості".
Однозначної відповіді на питання, чи повториться в Європі американська сланцева революція, все ще немає.
Проте інвестори, що поспішили на хвилі первісної ейфорії вкласти кошти в компанії, що розробляють родовища сланцевого газу в Європі, виявилися розчарованими.
San Leon Energy і Aurelian Oil & Gas нещодавно оголосили про злиття в спробі зберегти кошти, що залишилися після серії невдалих пробних бурінь на родовищах у Польщі.
Якийсь час тому здавалося, що саме ця країна стане лідером комерційного видобутку сланцевого газу в Європі.
Через гнітючиі результати розвідки на ділянках різко впав курс акцій 3Legs Resources.
У березні Тім Еггар, голова ради директорів 3Legs і колишній міністр енергетики Великобританії в уряді Джона Мейджора, був змушений звернутися до інвесторів і повернути решту коштів акціонерам.
Втім, 3Legs планує залишитися в галузі в партнерстві з американською ConocoPhillips, нехай і скоротивши витрати на розвідувальні роботи.
Про відмову від розвідувальних робіт у Польщі торік оголосила Chevron.
Високий попит на ліцензії на розробку сланцевих родовищ в Польщі свого часу був викликаний поєднанням таких факторів, як рішучість уряду країни знизити залежність від поставок російського газу і оцінки Управління енергетичної інформації США, згідно з якими запаси сланцевого газу в Польщі можуть становити 5,3 трильйона кубометрів.
Недавні оцінки запасів, зроблені польським інститутом геології, набагато скромніші: по них, запаси сланцевого газу в країні знаходяться в межах від 346 до 768 мільярдів кубометрів. Проте цього достатньо, щоб забезпечити потреби країни на 35-65 років.
Поряд з Польщею потенціалом для комерційного видобутку сланцевого газу володіють Болгарія і Румунія.
Що стосується Західної Європи, експерти вважають, що достатні запаси сланцевого газу мають Німеччина, Франція, Іспанія і Великобританія, хоча широко застосовуються тут мораторій на розробку і ускладнюють точну оцінку запасів.
Для успіху галузі необхідно, щоб вміст газу в породі було таким же, як на найбагатших родовищах у США, для покриття витрат на розробку, які виявилися вище, ніж передбачалося спочатку.
Лобістська група Shale Gas Europe, яка виступає за видобуток на континенті сланцевого газу, визнає, що потенційні витрати видобувних компаній в Європі вище, ніж у США.
У США розробка однієї свердловини обходиться від 3 мільйонів до 11 мільйонів доларів, в Європі - від 8 до 16 мільйонів доларів.
Нагадаємо, 21 березня 2013 року польський газовий гігант - компанія PGNiG -заявила, що отримала дебіт сланцевого газу зі своєї свердловини Любоціно-2Н.
В анналах світової історії це авто пам'ятне тим, що, бунтівники-спецназівці зуміли на зрешеченому кулями авто та на пробитих колесах вивезти з-під перехресного вогню президента Франції Шарля де Голля.