Іванющенка позбавили ліцензії на видобуток руди

Запорізька облрада відкликала дозвіл на розробку Гуляйпільського родовища залізних руд, видане в кінці 2012 року Гайчурському ГЗК.

Про це повідомляє Forbes.

Причиною скасування рішення про видачу ліцензії стали протести місцевого населення, котре побоюється погіршення екологічної cитуації з початком видобутку сировини.

Наприкінці грудня 2012 року місцева влада - облрада і райрада - погодили дозвіл на користування надрами, виданий ТОВ "Гайчурський ГЗК".

Підприємство через мережу офшорних компаній контролюють дружина і дочка народного депутата Юрія Іванющенка.

Торік син Іванющенка Арсен став співвласником компанії "Євро Фінанс", яка планує зайнятися будівництвом електросталеплавильного заводу в Київській області.

Іванющенко-старший не відповів на запит видання про плани з видобутку сировини в Запорізькій області.

Місцеві жителі зустріли рішення влади негативно.

За даними прес-служби обладміністрації, спочатку ініціаторами скасування дозволу на видобуток виступали окремо один від одного фракції Компартії України та ВО "Батьківщина".

Категоричність місцевих жителів, за словами заступника директора Гайчурського ГЗК Євгена Щербини, підігріли чутки про те, що підприємство займеться видобутком уранових руд замість залізних.

Це не перший випадок, коли протести населення стають перешкодою для Greenfield-проектів з видобутку.

9 квітня Житомирська облрада під тиском місцевих жителів скасувала своє рішення про надання "Житомирбуррозвідка", дочірньої компанії НАК "Надра України", права на видобуток Злобічського родовища титанових руд.

Гуляйпільське родовище, що знаходиться на території Приазовського залізорудного району, не вперше викликає інтерес у великого українського бізнесу.

У 2004 році ліцензії на розробку ділянок Гуляйпільського і Васинівського родовищ отримало ТОВ "Індустріальна група – Магнетит", близьке до корпорації ІСД.

Однак незабаром у цієї компанії змінився власник. Замість Сергія Тарути розробкою запорізьких надр вирішила зайнятися "Донецьксталь" Віктора Нусенкіса.

"Ліцензії були продані через очікувані складнощі з видобутком", - розповів колишній віце-президент консорціуму "Індустріальна група" Олександр Пилипенко.

"Стартові умови для будівництва ГЗК там дуже важкі. Рудні поклади йдуть під населений об'єкт, до того ж для початку робіт необхідно було переносити залізницю і високовольтні лінії електропередачі", - пояснює Пилипенко.

За його оцінкою, тільки для того щоб приступити до будівництва, треба було витратити близько мільярда гривень.

"Я не думаю, що сьогодні в Україні хтось має гроші, за які можна побудувати повномасштабний ГЗК", - зазначає він.

Прес-служба "Донецьксталі" у письмовій відповіді повідомила виданню, що група поки не має наміру розробляти залізорудні родовища зважаючи на складну ситуацію на металургійному ринку.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 8:07

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.