Фірташ витрать 150 мільйонів на розширення порту

Дмитро Фірташ до 2015 році планує втричі збільшити потужності належного йому морського порту "Ніка-Тера" в Миколаєві.

Про це повідомляє Forbes.

Інвестиції в порт, за словами його начальника Олександра Гайду, сягнуть 150 мільйонів доларів.

Це дозволить наростити потужності з перевалки до 13-15 мільйонів тонн на рік, з яких 6 мільйонів тонн припаде на перевалку зернових.

Щоб завантажити такі потужності, засновнику Group DF доведеться створити великого зернотрейдера або побудувати власний агрохолдинг.

"На "Ніка-Тері" буде побудований склад карбаміду місткістю 50 тисяч тонн і зерносховища на 170 тисяч тонн", - відзначив Гайду.

В 2012 році перевалка вантажів через 2Ніка-Теру" становила 3,8 мільйона тонн при річній потужності близько 4 мільйонів тонн. Приблизно 40% припало на мінеральні добрива, близько 30% - на зерно.

Збільшення перевалки добрив вписується в стратегію групи Фірташа. Компанія Ostchem, яка входить до Group DF, - найбільший в Україні виробник добрив з часткою в 70%.

"Через порт Фірташа експортує продукцію російський "Уралкалій", - додає експерт хімічного та аграрного ринків Дмитро Гордейчук.

В Україні - надлишок потужностей з перевалки зерна. Експорт зернових в 2012 році становив 26,5 мільйона тонн, а річна потужність зернових терміналів країни, згідно з даними Центру транспортних стратегій - 37,1 мільйона тонн.

Проте, в 2012 році Group DF інвестувала в порт більше 52 мільйонів доларів, половина з яких була витрачена на розширення потужностей з перевалки зерна.

"Група Фірташа збирається вийти на агроринок в якості оператора", - вважає Гордійчук.

Непряме підтвердження інтересу Фірташа до аграрного ринку - нестиковка цифр у заявлених проектах.

За даними Group DF, місткість зерносховищ "Ніка-Тери" після розширення становитиме 210 тисяч тонн.

"Для перевалки заявлених "Ніка-Терою" 6 мільйонів тонн зерна на рік порту потрібно 300-500 тисяч тонн потужностей зі зберігання", - підрахував заступник гендиректора порту "Поті" Андрій Кузьменко.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 10:23

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.