В Україні можуть повернути пенсійний збір при купівлі валюти

Депутат Володимир Зубик (Партія регіонів) пропонує Верховній Раді ввести з 1 липня 2013 року збір на обов'язкове пенсійне страхування з операцій з купівлі безготівкової іноземної валюти за ставкою 1%.

Відповідний законопроект №2952 "Про Державний бюджет України на 2013 рік" (щодо надходжень до Пенсійного фонду) зареєстровано у парламенті 30 квітня і розміщено на веб-порталі Верховної ради, повідомляє УНІАН.

"Розрахунки свідчать, що у разі впровадження з 1 липня збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі безготівкової валюти за ставкою 1%, надходження до державного бюджету у другому півріччі 2013 року становитимуть орієнтовно 16,5 млрд грн при збереженні торішнього показника аналогічних операцій і динаміки продажів у 1-му кварталі 2013 року", - зазначається у пояснювальній записці до законопроекту.

У записці також наведено дані Національного банку, згідно з якими обсяг операцій з безготівковою валютою у липні-грудні 2012 року становив 162,6 мільярда доларів.

"Реалізація закону, у разі його ухвалення, позитивно вплине на збалансованість державного бюджету і бюджету Пенсійного фонду", - зазначається у пояснювальній записці до законопроекту.

Як повідомлялося, у березні 2013 року президент України Віктор Янукович доручив Кабінету міністрів до квітня розробити і подати на розгляд Верховної Ради законопроект про введення збору на обов'язкове пенсійне страхування при купівлі валюти суб'єктами господарської діяльності за безготівковий розрахунок.

Відповідальними за виконання доручення було визначено Міністерство доходів і зборів України, Міністерство фінансів України і Міністерство соціальної політики України.

Збір з безготівкових валютних операцій в Україні було введено у 1998 році як тимчасовий захід.

До 2006 року його ставка становила 1,5%, потім скоротилася до 1,3%, у 2007 р. - до 1%, у 2008 р. - до 0,5%, а у 2009 р. - до 0,2%. У січні 2011 року Верховна Рада України прийняла закон про скасування пенсійного збору з операцій з іноземною валютою.

Кабінет міністрів України затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2013 рік з доходами 230,3 мільярда гривень, витратами 252,1 мільярда гривень і дефіцитом 21,8 мільярда гривень, що на 5,4 мільярда гривень (24,8%) менше фактичного показника у 2012 році.Коментарі

Додати коментар


Бусол

Збір коштів може получитись не поганим, але ж яке проти цієї ідеї може повстати могутнє лоббі. На боці противників банки, імпортери/експортери і т.д.

ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 10:48

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.