Сланцева лихоманка в Польщі зводиться нанівець

Американські компанії Marathon Oil і Talisman Energy і польська держкомпанія Lotos відмовилися від розробки родовищ сланцевого газу в Польщі.

Про це пишуть "Ведомости".

Marathon Oil повідомила про вихід з цих проектів у звіті за перший квартал 2013 року.

Компанія назвала спроби знайти в Польщі комерційні запаси сланцевого газу "невдалими", до кінця 2014 року вона збирається продати місцеві активи за 12 мільйонів доларів.

Talisman Energy вже домовилася про продажу польських активів ірландської геологорозвідувальної компанії San Leon Energy, йдеться в її прес-релізі, але сума операції не розкривається.

Компанія має намір зосередитися на видобутку в ключових регіонах - Північній і Південній Америці та Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, сказав віце-президент компанії Пол Уорвік.

Lotos більше не планує брати участь у розвідці сланцевого газу на території Польщі і зосередиться на пошуках нафти і природного газу, пише Dziennik Gazeta Prawna.

До того ж ExxonMobil продала ліцензію в Польщі ще торік, після того як під час розвідувального буріння доцільність видобутку не підтвердилася.

Відмова відразу кількох компаній від проектів у Польщі, очевидно, пов'язана з тим, що запаси виявилися нижче початкових очікувань, відзначає аналітик Raiffeisenbank Андрій Поліщук.

У квітні 2011 року міністерство енергетики США оголосило, що в Польщі, можливо, знаходиться 5,3 трильйона кубометрів сланцевого газу, яких вистачить на 300 років споживання.

"Польщу охопила сланцева лихоманка. Незважаючи на те що Геологічний інститут Польщі знизив цю оцінку на 90% на початку 2012 року, інвестори як і раніше були зацікавлені в розробці місцевих родовищ, а уряд видав 111 концесій на розвідку на території загальною площею близько 90 тисяч кв. км, або близько третини Польщі", - пише видання.

Представники мінекономіки Польщі були недоступні для журналістів, а в прес-службі Marathon Oil, Lotos і Геологічному інституті Польщі не відповіли на питання.

Як відомо, Румунія відмовилася від технології гідророзриву пластів під час видобутку сланцевого газу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 8:15

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.