Нацкофінпослуг пропонує страхувати відповідальність забудовників

Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері ринків фінансових послуг, ініціює введення обов'язкового страхування відповідальності керуючих фондами фінансування будівництва.

Про це пише "Комерсант-Україна".

"Ссхема залучення коштів населення в масове будівництво житла через фонд фінансування будівництва не в змозі захистити інвестора … Законом чітко не визначено відповідальність за втрати, які може понести довіритель у зв'язку з певними діями чи бездіяльністю управителя та забудовника ", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Регулятор пропонує зробити обов'язковим страхування відповідальності: платити за цю послугу доведеться керуючфій компанії.

Страховик буде покривати ризики несвоєчасного введення в експлуатацію об'єкта інвестування, невідповідності технічних характеристик умовам договору або вимогам державних стандартів, відсутності технічної документації (паспортів, сертифікатів, гарантійних документів), банкрутства управителя або ж брак коштів на рахунку фонду для задоволення вимог інвесторів.

Страхова сума визначається в обсязі зобов'язань довірителя щодо внесення коштів до ФФБ, а страховий тариф - від 0,5% до 2% страхової суми.

Водночас страховик, який здійснив страхову виплату довірителю, має право регресної вимоги до забудовника на аналогічну суму.

За словами адвоката юрфірми "Василь Кисіль і партнери" Наталії Доценко-Білоус, ініціатива регулятора - результат роботи з постраждалими інвесторами.

"Найчастіше ми стикалися з випадками незавершення будівництва в призначені терміни і неможливістю повернути вкладені кошти", - зазначає юрист.

Зараз доцільність страхування визначається забудовником індивідуально.

Девелопери відзначають, що близько 80% первинного житла продається через ФФБ, але за такою схемою працюють не більше половини забудовників.

"Останнє житло продається через цільові облігації, емітентом яких виступає забудовник", - розповідає начальник відділу продажів РК Park Stone Дмитро Шостя.

Досить багато компаній не вводять будинку в експлуатацію в заявлені терміни.

"Один-два місяці зсуву через погодні умови, бюрократію, вибори або інші зовнішні причини - це нормальне явище на ринку. При цьому лише 20-25% тривалих затримок є наслідком злісного умисного невиконання забудовниками своїх зобов'язань", - зазначає Шостя.

Керуючі компанії підконтрольні Нацкомфінпослуг, а банки, керуючі ФФБ, - і НБУ.

Однак страховий договір не завадить, оскільки він знизить ризики клієнтів, вважають девелопери.

"Головне, щоб компанія, яка буде страхувати відповідальність ФФБ, не була афільована ні з самим ФФБ, ні з забудовником, інакше при настанні страхового випадку вона може бути просто ліквідована, і інвестори залишаться без належного захисту. Можливо, слід створити пул страховиків, які могли б займатися цим", - каже Шостя.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 8:31

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.