В Україні біопаливо використовується в 6 разів менше, ніж в ЄС

Відповідно до даних енергетичного балансу України, із загального постачання первинної енергії, яке для нашої держави становить понад 130 мільйонів тонн нафтового еквіваленту, біопаливо становить лише 1,48 мільйона тонн, що становить 1,14% у структурі енергопостачання.

Про це повідомили в Українському клубі аграрного бізнесу.

Для порівняння – у країнах ЄС цей показник становить 6,72%, адже з 1,759 мільярда тонн нафтового еквіваленту, що становить загальне постачання первинної енергії в країнах Євроспільноти, біопаливо становить 118 мільйонів тонн.

"Такий низький відсоток використання енергії біопалива у вітчизняній структурі енергетичного балансу не може не викликати занепокоєння. Адже потенціал існуючих відходів біомаси в Україні надзвичайно високий. За нашими оцінками, виходячи з обсягів вирощування зернових та олійних культур, солома та відходи від переробки яких можуть використовуватись для виробництва енергії, можна забезпечити до 15% споживання первинної енергії", - зауважив виконавчий директор асоціації "Український клуб аграрного бізнесу" Олександр Вержиховський.

Це питання набуває більшої ваги у контексті посилення енергетичної незалежності України, яка, як відомо, у значній мірі у своєму енергетичному балансі покладається на імпортовані енергоносії, в першу чергу, природний газ, частка якого у енергоспоживанні становить понад 35%.

Нагадаємо, в жовтні 2012 року компанія Smart Energy, яка розвиває енергетичний напрямок "Смарт-холдингу", відкрила перший завод з виробництва паливних пелет з аграрної сировини "Вин-Пелета" в селищі Турбів - Вінницька область.

Як повідомлялося раніше, в квітні 2013 року Україна і Фінляндія домовилися про співпрацю у виробництві біопалива.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 5:23

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.