У Нацкомфінпослуг розповіли про 2 шахрайські схеми на ринку фінпослуг

Нацкомфінпослуг закликає українців бути уважними перед тим, як вкладати кошти на рахунки юридичних осіб, які пропонують фінансові послуги.

Спочатку необхідно переконатися в наявності ліцензії та державного свідоцтва, повідомляє УНІАН з посиланням на прес-службу відомства.

У відомстві повідомили, що останнім часом на фінансовому ринку країни активізувалися шахрайські структури, які вимагають гроші у громадян під приводом накопичення коштів для придбання певних товарів з наступним їх розподілом між учасниками групи вкладників.

У Нацкомфінпослуг повідомили, що шахраї користуються фактором маловідомості фінпослуги, а тому приховують від вкладників інформацію, що подібний вид діяльності потрібно ліцензувати.

Зокрема, у легальних операторів мусить бути два дозвільних документи: свідоцтво про реєстрацію фінустанови та ліцензія на здійснення діяльності з адміністрування фінансових активів для придбання товарів у групах.

У прес-службі відомства повідомили, що подібну послугу на ринку офіційно надають лише 7 юросіб, у той час, як за даними результатів моніторингу регулятора, подібною практикою протизаконно займаються 27 компаній.

У числі легальних операторів послуги: ТОВ "Авто Експерт", ТОВ "Авто Просто", ТОВ "Альтернативний кредитний центр" Експрес-Кредит", ТОВ "Альфа-Бізнес Груп", ТОВ "Всеукраїнське народне товариство" Форум", ТОВ "Кредо-Центр", ТОВ "Фінансова компанія "Універсал Кредит".

У відомстві поінформували також, що дозвільна документація у легальних операторів ринку повинна бути розміщена в доступному для ознайомленні місці, як у центральному офісі, так і в окремих підрозділах.

Нацкомфінпослуг поінформувала ще про одну недобросовісну підприємницьку практикуна фінансовому ринку країни.

Йдеться про пропозицію окремими суб'єктами господарювання швидких (без довідки про доходи) і недорогих (під невисокі відсотки) кредитів на умови попередньої, а після помісячним, сплати грошових внесків в так звану "касу взаємодопомоги".

Цей вид діяльності також відомий як "надання позик шляхом адміністрування коштів учасників груп".

Зазвичай, після сплати першого внеску, кредит не видається, так як в договорі не вказані конкретні терміни надання позики.

При цьому, громадяни зобов'язані щомісяця сплачувати внески шахраям, інакше останні можуть відсудити ще більші кошти або майно.

У нацкомісії інформують, що така підприємницька діяльність на фінринку є протизаконною. Видавати позики за рахунок залучених коштів мають право виключно кредитні установи - банки або небанківські кредитні організації, які мають ліцензію НБУ або ліцензію, видану Нацкомфінпослуг.Коментарі

Додати коментар


Ben

Пояснення дуже просте: ніхто насправді боротися з такими аферистами не хоче. Нема ні бажання, ні волі це робити. Починаючи з відповідних державних структур, і закінчуючи постраждалими, які радше мовчатимуть, щоб не здаватися лохами, ніж будуть об'єднуватися у громадські організації для спільної боротьби з отими 27-ма компаніями. Маємо те, на що заслуговуємо.

ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 7:58

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.