Донецька залізниця хоче отримати третину суми від розміщення євробондів

Шість регіональних залізниць 16 травня уклали угоди з британською фірмою Shortline PLС на послуги послуг щодо запозичення коштів від розміщення облігацій участі в кредиті (євробондів) на суму до 922 мільйонів доларів.

Про це повідомляється у "Віснику державних закупівель", пишуть "Наші гроші".

Угоди укладено на п'ять років під 9,50% річних, також передбачені додаткові проценти за ставкою 0,0031% річних. Відтак обслуговування єробондів за цей період може становити майже половину від суми запозичень.

Найбільше збирається позичити "Донецька залізниця" - до 293 мільйонів доларів. Найменше - "Львівська залізниця", яка планує отримати до 100 мільйонів доларів.

"Південно-Західна залізниця" планує позичити до 158 мільйонів доларів, ДП "Одеська залізниця" - до 155 мільйонів доларів, "Придніпровська залізниця" - до 110 мільйонів доларів, "Південна залізниця" – до 106 мільйонів доларів.

Головним організатором запозичення (лід-менеджером) Рада "Укрзалізниці" визначила Barclays Banк PLC.

У квітні британський банк повідомив, що в якості безпосереднього емітента, який випустить облігації та передасть кошти від їх розміщення на залізницю виступить спеціально створена особа Shortline PLC, яка зареєстрована за адресою 5th floor, 6 st. Andrew street, London, EC4A 3AE.

В обґрунтуваннях закупівель залізниці вказують, що гроші необхідні для термінового оновлення рухомого складу та інфраструктури. "Південно-західна залізниця" також вказує, що згідно з дорученням міністра інфраструктури В.В.Козака, гроші необхідні "для перекредитування попередніх запозичень (короткострокових та більш "дорогих" довгострокових кредитних ресурсів)".

За даними "Вісника держзакупівель", у 2013 році регіональні залізниці взяли кредити на 4,75 мільярда гривень.

Як повідомлялось, два тижні тому "Укрзалізниці" вдалося розмістити євробонди на 500 мільйонів доларів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2021, 14:41

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.