S&P прогнозує, що долар коштуватиме 9 гривень вже до кінця року

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's прогнозує зменшення обсягу золотовалютних резервів Національного банку до 20 мільярдів доларів (з нинішніх 24,541 мільярда доларів на 1 червня) і девальвацію гривні до 9 гривень за долар (нинішній офіційний курс - 7,99 гривні за долар) до кінця 2013 року.

Про це йдеться в огляді S & P, передають "Українські новини".

"Ми очікуємо, що в 2013 році обсяг міжнародних резервів України знизиться приблизно до 20 мільярдів доларів ... У нашому базовому сценарії ми використовуємо припущення про зниження курсу гривні до долара з 7,99 у 2012 році до 9,0 в 2013", - відзначається в огляді.

S & P вважає, що введення Нацбанком вимоги із продажу експортерами 50% валютної виручки лише на деякий час ослабить тиск на курс гривні.

"З нашої точки зору, повторне введення НБУ механізмів контролю за припливом капіталу (вимога про те, щоб українські компанії-експортери та фізичні особи, які отримують за кордону валютні надходження у розмірі більше 150 тисяч гривень на місяць, конвертували 50% переказаних коштів у гривні) послабить тиск на курс гривні лише на деякий час ", - йдеться в повідомленні.

Рейтингове агентство підкреслює, що наполегливе прагнення української влади не допустити змін курсу гривні на тлі погіршення основних економічних показників може призвести до вимушеної девальвації національної валюти.

"Україна зазнає ризику коливання курсу гривні і ризику девальвації національної валюти, особливо у зв'язку з високим рівнем доларизації економіки і тим, що українські позичальники активно виконують запозичення на зовнішніх ринках", - відзначає агентство.

Після прогнозованого S & P зниження золотовалютних резервів НБУ вони, на думку експертів агентства, залишаться на низькому рівні, якщо не будуть знайдені джерела довгострокового фінансування.

За оцінками S & P, на даний момент український уряд забезпечив фінансування для покриття приблизно половини потреб в іноземній валюті на 2013 рік.

Що стосується рейтингів України, то, як відзначає агентства, стримуючий вплив на їх рівень надають політична невизначеність, тиск на фінансовий сектор і слабкі показники зовнішньої ліквідності.

S & P також вважає закладений у держбюджеті-2013 курс гривні на рівні 8,4 гривні за долар ознакою того, що акцент у політиці уряду зміщений до вирішення проблеми низького рівня резервів, необхідних для підтримки курсу гривні, а не до підвищення гнучкості обмінного курсу.

Як повідомлялося раніше, у середині травня Standard & Poor's підтвердило довгострокові і короткострокові рейтинги України на рівні В / B.

Пізніше S & P заявило про можливе зниження рейтингів країни.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 7:52

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.