Німці хочуть постачати газ Україні через Словаччину

Німецька компанія RWE Supply&Trading планує розпочати постачання газу через словацько-український кордон.

Про це повідомив голова правління RWE Supply&Trading Стефан Юдіш, передає "Українська енергетика".

"З листопада минулого року ми постачаємо в Україну газ через Польщу. Ми продовжуємо поставки до України і будемо продовжувати це робити, в нас чинні контракти, і ми спробуємо продовжити ці контракти з нашими партнерами в Україні", - відзначив він.

"Ми також постачаємо газ із Угорщини до України, і тому два із трьох можливих потоків із Заходу відкриті і працюють. І зараз ми розглядаємо третій варіант, найважливіший, – із Словаччини до України", - наголосив Юдіш.

Проте він зазначив, що тут існують політичні, технічні і процедурні питання, які необхідно вирішити для того, щоб його запустити.

"Коли це буде вирішено, Україна зможе вже сьогодні отримувати газ тільки із Заходу, повністю", – повідомив голова правління RWE Supply&Trading.

За його словами, реверс газу через Словаччину відкриє також можливість використання українських газових сховищ.

Як зауважив голова правління RWE Supply&Trading, не важливо, чий газ продаватиметься Україні, головне, що така можливість існуватиме.

"Ще одна логічна річ – коли ми отримуємо газ на Вельке Капушани (місто у Словаччині ред.) на словацько-українському кордоні, власність переходить від постачальника ("Газпрому") до нас або іншому покупцю. Це вже наш газ, ми за нього заплатили і можемо робити з ним те, що хочемо. Це ключовий принцип ринку. І мені здається, що мої колеги з upstream-бізнесу казали, що в Україні необхідно мати ринок не тільки для постачання, а і для видобутку, щоб давати міжнародним компаніям оптимізм, що будь-який газ, який вони будуть видобувати, вони можуть продавати або в Україні, або експортувати", – підкреслив він.

Нагадаємо, Україна з листопада 2012 року почала імпорт природного газу з Німеччини через територію Польщі за домовленостями з компанією RWE Supply&Trading.

З квітня 2013 року почалися поставки природного газу з боку Угорщини.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 7:31

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.