Курченко збирається стати новим імпортером російського газу

Новим імпортером російського газу в Україні може стати Східноєвропейська паливно-енергетична компанія (CЄПЕК) Сергія Курченка.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна" з посиланням на власні джерела.

Компанія наразі обговорює з "Газпромом" закупівлі в Росії близько 5 мільярдів кубометрів газу на рік.

"СЄПЕК веде переговори із забезпечення природним газом з усіма можливими постачальниками У тому числі і з Росії", - підтвердили в компанії.

У "Газпромі" від коментарів відмовились.

Про те, що незабаром з'являться нові імпортери російського газу в Україну, минулого тижня заявляв і глава Міненерго Едуард Ставицький.

У п'ятницю віце-прем'єр країни Юрій Бойко повідомив "видання", що "якщо СЄПЕК вважатиме економічно виправданим, то зможе розпочати імпорт газу з Росії", додавши, що "уряд не заперечує".

Прогнозний баланс газу в Україні в 2013 році становитиме 60 мільярдів кубометрів.

СЄПЕК хоче постачати газ промисловим споживачам, яким в цілому потрібно близько 22 мільярдів кубометрів газу на рік.

Нагадаємо, СЄПЕК - новий учасник ринку газу, компанія створена тільки на початку 2013 року на базі компанії "Газ України", бізнес якої починався з торгівлі пропан-бутаном, а потім нафтопродуктами.

Офіційно компанія належить 27-річному бізнесменові Сергію Курченко.

Група володіє мережею бензинових і газових заправок на Україні і в Німеччині.

Як повідомлялося раніше, у березні СЄПЕК домовилася про купівлю Одеського НПЗ у "Лукойлу" за 250 мільйонів доларів, а також продовжує переговори про покупку Лисичанського НПЗ (належить підконтрольній "Роснєфті" ТНК-ВР).

Наприкінці травня Юрій Бойко сказав, що в 2013 році "Нафтогаз" планує імпортувати 18 мільярдів кубометрів російського газу, а разом з Оstchem Дмитра Фірташа - 26 мільярдів кубометрів, про що вже повідомлений "Газпром".

Джерела видання стверджують, що в разі укладення контракту з СЄПЕК загальні обсяги імпорту російського газу не збільшаться - компанія забере на себе частину обсягів "Нафтогазу".

При цьому "Нафтогаз" повинен повідомити російську монополію про зниження обсягів закупівель на користьСЄПЕК до кінця червня, тобто не пізніше кінця півріччя.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 9:08

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.