ЄС і США почали переговори щодо створення ЗВТ

Євросоюз і США офіційно оголосили про початок переговорів щодо створення зони вільної торгівлі.

Про це повідомив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу на прес-конференції з прем'єр-міністром Великобританії Девідом Кемероном і президентом США Бараком Обамою,повідомляють "РИА Новости".

"Сьогодні особливий день для відносин між ЄС і США Ми оголошуємо про початок переговорів щодо угоди про трансатлантичне партнерство у сфері торгівлі та інвестицій", - сказав він.

Британський прем'єр зазначив, що створення зони вільної торгівлі також дозволить створити мільйони нових робочих місць, а також означатиме зниження цін на багато товарів.

"Ми говоримо про найбільшу двосторонню угоді в історії, ця угода принесе 100 мільярдів фунтів Євросоюзу, 80 мільярдів - США і 85 мільярдів - решті світу", - наголосив він.

Баррозу, у свою чергу, підкреслив, що створення трансатлантичної зони вільної торгівлі дозволить радикально змінити нинішню економічну ситуацію в світі.

Основною темою майбутніх переговорів стане узгодження стандартів якості продукції, а також скасування мит та забезпечення прозорості в торговельній сфері.

З мандату на ведення переговорів за наполяганням Парижа був виключений пункт про продукції кіно-і телеіндустрії.

Якщо угода буде досягнута, воно може означати найрадикальнішу зміну структури світової економіки з моменту створення СОТ.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 22:11

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.