"Інтерпайп" Пінчука залишили без квоти на безмитну поставку

З 1 липня "Інтерпайп" Віктора Пінчука залишився без квоти на безмитну поставку продукції в країни Митного союзу.

Про це пише Forbes.

Квоту на перше півріччя - 171 тисяч тонн - не продовжили, розповів в.о. директора Фонду розвитку трубної промисловості Росії Євген Чумаков.

Тепер всі поставки "інтерпайповских" труб в Росію, Білорусь і Казахстан будуть обкладатися експортним митом у розмірі 18,9-19,9%.

Мито для інших українських виробників залишається на колишньому рівні - 37,8%.

Це перший випадок, коли українські трубники позбулися експортної квоти від країн Митного союзу, відзначає видання.

У квітні 2010 року узгодження обсягів затягнулося на місяць, але в результаті квоту встановили у розмірі 260 тисяч тонн на рік.

Постачання труб до країн МС у рамках безмитної квоти - трохи менше третини річного виробництва труб корпорації Пінчука.

У 2012 році три заводи мільярдера випустили 1,1 мільйона тонн труб, експортувавши в МС 370 тисяч тонн - 89% від торішньої квоти. За 5 місяців 2013 експорт підприємств Пінчука в країни МС - 150 тисяч тонн.

У 2012 році "Інтерпайп" в рамках квоти продав труб на 380 мільйонів доларів, в першому півріччі 2013 року - на 185 мільйонів доларів.

Митна вартість труб, які "Інтерпайп" експортував в рамках квоти в 2012 році - 380 мільйонів доларів, підрахував аналітик ІК Eavex Capital Іван Дзвінка.

У першому півріччі 2013 року, за його розрахунками, Пінчук продав у країни МС труб на 185 мільйонів доларів.

Згідно з угодою між Білоруссю, Казахстаном, Росією і Україною, підписаного трохи менше двох років тому, безмитна квота на труби "Інтерпайпу" повинна була діяти до листопада 2015 року.

Але після того як Росія вступила до СОТ в серпні 2012 року, вона не може встановлювати для інших учасників СОТ торговельних обмежень у вигляді квот, підкреслює аналітик консалтингової компанії "Укрпромзовнішекспертиза" Олег Гнітецький.

"Ніколи раніше" Інтерпайп "не залишався без квоти, - відзначає один з колишніх топ-менеджерів корпорації. - Був час, коли їх продовження затягувалося через бюрократичну тяганину, але компанія не втрачала ринок, оскільки попит на українські труби завжди був. "Інтерпайп" за три місяці легко продавав той обсяг, який за квотою був доступний на півроку".

Представники "Інтерпайпу" відмовилися повідомити, які заходів корпорація Пінчука вживатиме, щоб залишитися на російському і казахському ринках.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 7:58

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.