Американські трубники завадять планам Пінчука?

Дев'ять виробників труб з США подали скаргу в Американську комісію з міжнародної торгівлі з проханням встановити антидемпінгові мита на імпорт нафтогазових труб.

Йдеться про постачання з дев'яти країн, серед яких є і Україна, пише Forbes.

Прийняття комісією рішення на користь американських виробників найсильніше вдарить по "Інтерпайпу" Віктора Пінчука, відзначає видання.

За п'ять місяців 2013 року на його корпорацію довелося 96% поставок труб з України в США, митна вартість експорту - 52 мільйони доларів, підрахував аналітик інвесткомпанії Eavex Capital Іван Дзвінка.

Торік частка "Інтерпайпу" в експортних поставках на американський ринок досягла 88% (на 129 мільйонів доларів). За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, зараз обмежень на постачання українських труб в США немає.

Раніше неприємна для Пінчука новина прийшла з Митного союзу - з 1 липня "Інтерпайп" залишився без квоти на безмитну поставку труб в Росію, Білорусію і Казахстан.

Північну Америку Пінчук розглядає як альтернативу традиційним ринкам СНД та Близького сходу.

Як повідомлялося, протягом двох років "Інтерпайп" планує інвестувати 280 мільйонів доларів у розширення виробничих потужностей на двох заводах - дніпропетровському "Інтерпайп Сталь" і нікопольському "Ніко Тьюб". Заявлені інвестиції компанія планує залучити під державні гарантії.

Необхідність розширення потужностей представники компанії Пінчука три місяці тому аргументували бажанням збільшити продажі в США, ринок яких зростає через збільшення видобутку сланцевого газу та нафти.

"На поточний момент відсутня можливість надати коментарі на ваш запит", - відповіла спеціаліст із зовнішніх комунікацій "Інтерпайпу" Катерина Бажан.

У 2010 році США ввели мита на китайські нафтогазові труби - 32-92%.

Крім України, до списку країн, чию продукцію американські трубники хочуть обкласти митом, увійшли Індія, Південна Корея, Філіппіни, Саудівська Аравія, Тайвань, Таїланд, Туреччина і В'єтнам.

Аналогічні дії американські трубники на чолі з США стали, труб Maverick, Північно-Західний труб зробили в 2009 році, поскаржившись на демпінг з боку китайських колег. У 2010 році комісія задовольнила скаргу, встановивши ввізні мита на китайські нафтогазові труби в розмірі 32-92%.

Зараз відносно українських труб антидемпінгові мита діють в країнах ЄС та Митного союзу.

Зокрема, в ЄС продукція "Інтерпайп Ніко Тьюб" і "Інтерпайп Нижньодніпровського трубопрокатного заводу" обкладається 13,8% митом.

Для заводу "ЮТіСТ" мито встановлено в розмірі 25,7%, а для Дніпропетровського трубного заводу - 12,3%. У Митному союзі продукція "Інтерпайпу" обкладається митами 18,9-19,9%. Інших українських виробників - 37,8%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 7:45

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.