S&P підвищило рейтинг Кіпру

Міжнародне рейтингове агентство Standard&Poor's підвищило суверенний кредитний рейтинг Кіпру в іноземній валюті до "ССС +" з "SD".

Про це повідомляють "Вести".

Ці дії агентства пов'язані із завершенням процесу обміну облігацій.

Мінфін Кіпру минулого тижня повідомив, що державні облігації з терміном погашення з 2013 року по перший квартал 2016 будуть замінені на п'ять випусків нових довгострокових облігацій.

Процес обміну було завершено 1 липня. Термін погашення облігацій становив від 6 до 10 років, а ставка купона 4,75-6%.

У результаті рейтинг облігацій Кіпру був знижений міжнародними рейтинговими агентствами S&P, Ratings Services і Fitch до рівня "SD" (вибірковий дефолт) і "RD" (обмежений дефолт) відповідно.

У Moody's Investors Service відзначили, що обмін державних облігацій Кіпру на папери з більш тривалим терміном погашення є дефолтом.

Фактично, вибірковий або обмежений дефолт означає, що емітент змушений обміняти проблемний борг, але буде продовжувати виконувати свої інші зобов'язання.

У S&P додали, що, незважаючи на всі фінансові маневри, економічні перспективи Кіпру залишаються сумнівними.

У заяві наголошується, що відкриття родовищ природного газу є хорошою перспективою для зростання в майбутньому, але зажадає переорієнтації економічної бази.

Проте, очікуване скорочення бюджетних витрат призведе до значного скорочення робочих місць у бюджетній сфері та секторі фінансових послуг, а також у сфері нерухомості і туризму.

На частку цих галузей припадає понад 50% ВВП Кіпру.

За прогнозом S&P, економіка скоротиться на 20% у період між 2013-2016 роки. Прогноз щодо рейтингу - стабільний.

Раніше міжнародними рейтинговими агентствами Standard&Poors Ratings Services і Fitch був знижений рейтинг облігацій Кіпру.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 7:11

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.