Moody's знизило рейтинги великих російських банків

Агентство Moody's в п'ятницю оголосило, що знизило довгострокові боргові та депозитні рейтинги Ощадбанку, Россєльхозбанку, ВТБ і його роздрібного підрозділу "ВТБ 24".

Про це пише "Лєнта.ру".

Як повідомляється в прес-релізі Moody's, рейтинг Сбєрбанку знижений з A3 до Baa1, Россєльхозбанку- з Baa1 до Baa3, ВТБ - з Baa1 до Baa2,"ВТБ 24"- з Baa1 до Baa2.

Прогноз за всіма рейтингами стабільний, так як, на думку агентства, в найближчий рік-півтора ці банки навряд чи відчують серйозний тиск негативних факторів.

Рейтинг трьох найбільших державних банків Росії був поставлений на перегляд ще в квітні 2013 року. Агентство мало намір оцінити готовність держави надати комплексну допомогу фінансовим установам у разі потреби.

Moody's знизило рейтинги російських держбанків, ґрунтуючись на двох чинниках.

По-перше, в порівнянні з 2008 роком стійкість російського бюджету зменшилася, що знизило здатність уряду протистояти таким негативним факторам, як тривале зниження цін на нафту.

По-друге, обсяги Резервного фонду і Фонду національного добробуту, створених для покриття бюджетного та пенсійного дефіциту, різко зменшилися в порівнянні з докризовим періодом (16,1% від ВВП в 2008 році проти 8,5% в середині 2013 року).

В цілому, відзначають в Moody's, здатність держави надати банкам підтримку у разі кризи зменшилася, тому що при погіршенні економічної ситуації крім банків на підтримку уряду будуть претендувати великі корпорації і цілі регіони.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2021, 3:01

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.