Продажі авто впали на 20%

Продажі автомобілів в Україні скоротилися на 20% - 15,2 тисяч одиниць у червні порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Про це повідомили вчора в аналітичній групі AUTO-Consulting, пише "Комерсант-Україна".

У результаті в першому півріччі в країні було продано на 5% менше автомобілів (97,6 тисяч одиниць), ніж роком раніше.

Українські автовиробники при цьому отримали імпульс у розвитку після початку дії спецмита на іномарки з 13 квітня.

Частка ЗАЗу з початку року збільшилася майже до 12% у червні (на початку року було 6,94%), Skoda - зросла c 5,2%, до 5,9%, Bogdan - c 0,9 % до 1,8%.

Частки виготовлених в Україні Geely і Ssang Yong в компанії АІС (заводи якої виробляють ці автомобілі) уточнити не змогли.

Віце-президент з виробництва корпорації "Укравто" (володіє ЗАЗом) Олег Папашев говорить, що Запорізькому заводу серйозно допомогло обмеження імпорту автомобілів.

"Росія ввела утилізаційний збір і тим самим закрила нам ринок. Внутрішній ринок при цьому був незахищений. Якби така ситуація збереглася , нам би довелося зупинити завод", - сказав він.

У травні ЗАЗ зміг встановити знижки відразу на весь модельний ряд автомобілів, випущених в 2012-2013 роках.

За деяким автомобілям вони доходили до 7 тисяч гривень.

Імпортери у відповідь також почали знижувати ціни.

"Ми помітили посилення конкуренції з боку українських компаній, їм вдалося забрати частину наших клієнтів. Тому ми встановили знижку в 4 тисяч гривень на саму продавану модель - Polo з кузовом седан", - каже керівник відділу продажів легкових автомобілів Volkswagen компанії "Порше Україна" Сергій Носенко

Дія спецмита обмежує у виборі споживачів, і їм доводиться відкладати покупку до кращих часів, що негативно відбивається на ринку, вважає Носенко.

З іншого боку, в перспективі обмеження імпорту може сприяти налагодженню виробництва в Україні нових моделей, заперечує Папашев.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 7:39

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.