Shell, Statoil і BP запідозрили в маніпуляції цінами на нафту

Федеральна торгова комісія США (Federal Trade Commission, FTC) почала перевірку діяльності норвезької Statoil, британської BP і британсько-нідерландської Royal Dutch Shell на предмет навмисного впливу на спотові ціни, що публікуються агентством Platts.

Про це повідомляють "Коментарі" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

В даний час Європейська комісія проводить аналогічне розслідування. У травні влада провели обшуки в європейських офісах трьох компаній і Platts, збираючи інформацію про маніпулювання цінами на паливо в період з 2002 року.

Platts (входить до медіахолдингу McGraw-Hill Companies) вже більше ста років є найбільшим і одним з найбільш авторитетних джерел інформації про енергетичну промисловості, послуг в області маркетингу та аналізу ПЕК, інформує Bloomberg.

Зокрема, еталонні ціни, що публікуються агентством, використовуються для визначення закупівельних цін нафти для НПЗ, дизельного палива і бензину - для розподільчих компаній.

За оцінками французької Total, понад 80% світових угод з енергоносіями в тій чи іншій формі спираються на інформацію Platts, в тому числі для нафти - 95%, для нафтопродуктів - 90%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 4:04

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.