Обсяг переробки нафти в Україні впав до рекордного рівня

У I півріччі на українських НПЗ був перероблено трохи більше 1,5 мільйона тонн нафти, або на 43% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це пише "Комерсант-Україна".

В країні працювали тільки два з семи підприємств: Кременчуцький НПЗ і Шебелинський ГПЗ. Обсяг переробки в I півріччі досяг абсолютного мінімуму за весь час незалежності України, зазначають у Міненерговугілля.

Навіть у кризовий для нафтопереробки 1999 українські НПЗ за перші шість місяців переробили близько 2,5 мільйона тонн. Всього вітчизняні заводи здатні переробляти до 34 мільйона тонн нафти на рік, пише видання.

У Міненерговугілля повідомили, що через це скорочення за останні три роки роботи позбулися близько 18 тисяч працівників галузі та ще більше 54 тис співробітників суміжних компаній і підприємств.

Крім того, ситуація в галузі негативно позначилася на надходженнях до держбюджету. Частково доходи держскарбниці були компенсовані за рахунок оподаткування імпорту готових нафтопродуктів. Проте все ж, за даними Міненерговугілля, втрати бюджету через ситуацію в галузі становлять близько 800 млн гривень на рік.

Видання пише, що погіршення ситуації з нафтопереробкою спостерігається з 2005 року, коли були скасовані мита на ввезення нафтопродуктів.

Уряд Юлії Тимошенко тоді заявляв, що таким чином в Україні можуть стабілізуватися ціни на автомобільне паливо. Після цього в 2010 році зупинився Одеський НПЗ, потім Надвірнянський і Дрогобицький заводи, а в 2012 році був закритий один з найбільш технологічних заводів, здатний переробити до 16 млн тонн нафти на рік, - Лисичанський.

Нафтопереробники відзначають, що відхід НПЗ негативно позначився на ринку.

Втім, незважаючи на всю жалюгідність ситуації в галузі, уряд за останні вісім років мало що зробив для її зміни.

Неодноразові спроби переробників пролобіювати введення мит на ввезення нафтопродуктів не увінчалися успіхом. Кабмін при цьому досить активно прагне домогтися цінової стабільності на ринку, що йому вдається, - ціни в цілому відповідають світовим котируванням нафти.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 січня 2022, 4:42

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.