Земля подорожчає у десятки разів

Державний Земельний банк після зняття мораторію на продаж землі сільського призначення в Україні планує збільшити вартість сільгоспземлі до 4 тисяч євро за гектар з нинішніх 60-500 доларів за гектар.

Про це заявила виконуюча обов'язки голови правління банку Світлана Скосирська, повідомляє УНІАН.

"Зараз є різні припущення з приводу ринкової ціни на землю після того, як ринок відкриється. Ціна коливається від 60 доларів за гектар до 500 доларів за гектар. Наше завдання - довести за рахунок операцій банку ціну до 4 тисяч євро за гектар", - сказала вона.

За словами Скосирської, Держзембанк планує купувати сільгоспземлі після відкриття ринку землі, проте покупка буде здійснюватися не за рахунок позикових коштів, а за отримані від оренди гроші.

При цьому представник банку не уточнила, скільки саме планує купити Держзембанк, однак зазначила, що, згідно з рекомендаціями ООН, у власності держави повинно знаходитися не менше 30% сільгоспугідь, тоді як зараз в Україні цей показник не перевищує 27%.

Як відомо, 20 листопада 2012 Рада прийняла закон "Про внесення змін до Земельного кодексу України", який продовжує мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2016 року.

Як відомо, у вересні минулого року Рада прийняла закон про створення земельного банку.

Раніше "Реальна економіка" писала, що так закладається основа для створення "земельного" монстра, якому віддадуть у розпорядження 10 мільйонів гектарів української ріллі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 21:47

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.