Українці поспішають продати житло до осені

Українці поспішають оформити угоди перед введенням правил на купівлю товару на понад 150 тисяч гривень.

Про це пишуть "Вести".

За даними Асоціації фахівців з нерухомості, попит на житло зріс на 30% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Люди поспішають оформити угоди перед введенням нових правил.

"З 1 серпня оцінку майна зможуть робити лише ті фахівці, які пройшли навчання і отримали нові сертифікати. Але не всі встигнуть, так що на якийсь час попит на їхні послуги збільшиться, а ціни зростуть", - говорить ріелтор і експерт з нерухомості Артур Пилипчук.

На сьогоднішній день оцінювачі вимагають за свої послуги від 400 до 1,5 тисячі гривень, а відмовитися від них не можна, бо їхні висновки є обов'язковими документами для нотаріуса при будь-якій операції з нерухомістю.

Зокрема, оцінювач повинен встановити ціну, від якої сплачується податок.

Крім того, прискоритися з угодами українців змушує обмеження сум готівкового розрахунку у розмірі 150 тисяч гривень з 1 вересня.

"Зараз всі хочуть оформити угоди як раніше, щоб не відкривати рахунок у банку, не потрапити в поле зору податкової, - каже Пилипчук. - Та й взагалі ринок житла готується до "чорного" вересня. Наші люди ще не уявляють, як все це буде працювати на практиці, і через це продавці охоче йдуть назустріч покупцям, а ті швидше приймають рішення про купівлю".

Київський ріелтор Анастасія Наконечна повідомила, що через це навіть знижують ціни.

"Це більше стосується будинків в передмісті. Наприклад, у мене був будинок на мільйон, господар якого потроху знижував ціну, а тепер поспіхом скинув майже до 750 тисяч", - зазначила вона.

На думку експертів, обороти продажів стануть гальмувати вже з серпня, а восени ринок завмре.

"Ми радимо клієнтам не планувати угод на вересень - треба подивитися, як буде працювати система, - повідомила президент Ліги експертів Світлана Бовсуновська.

За її словами, багато хто навіть зніме з продажу нерухомість, щоб не втрачати гроші.

"За нашими підрахунками, якщо продати квартиру вартістю понад 150 тисяч за новими правилами, то губиться до 3% - за відкриття рахунку, конвертацію, переказ, зняття готівки, послуги банку тощо", - додає експерт.

Між тим президент Асоціації фахівців з нерухомості Сергій Злидень каже, що затишшя у вересні буде недовгим. "Люди розберуться, і вже до кінця осені квартири знову почнуть продаватися".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 10:19

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.