Українцю за крадіжку 300 мільйонів “світить” 30 років

Американські правоохоронці розшукують українця Михайла Ритікова та ще чотирьох росіян, яких обвинувачують в організації найбільшої хакерської афери в історії США.

Про це повідомляє "Голос Америки".

З 2005-го по 2012-й рік організована злочинна група нібито-то викрала у провідних торговельних мереж та фінансових установ більше 160 мільйонів номерів платіжних карт та завдала загальних збитків щонайменше у 300 мільйонів доларів.

"Висунуті у цій справі звинувачення свідчать, що невелика група злочинців несе відповідальність за організацію численних зламів комп'ютерних мереж. Хакери та їх спільники організувала 17 незаконних проникнень, жертвами яких стала фондова біржа NASDAQ, торговельні мережі JC Penney, 7 Eleven та кілька провідних платіжних систем", - заявив з цього приводу в минулий четвер прокурор штату Нью-Джерсі Пол Фішман.

За даними слідства, одесит Ритіков надавав іншим членам групи анонімний веб-хостінг, який дозволяв злочинцям успішно приховувати свою діяльність протягом багатьох років.

"Сума збитків оцінюється у 300 мільйонів доларів. Це консервативний підрахунок. Кінцеві цифри можуть бути значно, значно більшими. Схема роботи злочинців була дуже витонченою і зібрала разом одних з найбільш досвідчених та майстерних хакерів світу", – повідомив прокурор Нью-Джерсі.

У США одеситу загрожує до 30 років ув'язнення та мільйонний штраф. Окрім цього Ритікову доведеться відшкодувати збитки жертвам злочинів.

Відомо, що у 2009-му році Ритіковим цікавились українські правоохоронці. Тоді обшук, проведений СБУ у його квартирі та офісі його компанії "Бастіон Трейд Груп" не виявив нічого компрометуючого. Одесит пізніше звернувся до ЗМІ з листом, в якому твердив, що займається виключно законною діяльністю і лаяв "помаранчеву хунту", яка вирішила його знищити на прохання американців.

Нині під вартою вже перебувають двоє росіян з цієї групи, яких минулого року затримали у Голландії. Решта – у тому числі українець Ритіков – ймовірно переховуються на території Росії та України.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 16:44

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.