Уряд відстрочить введення обов'язкової оцінки нерухомості при продажі?

Кабінет міністрів має намір розглянути можливість відтермінування введення обов'язкової оцінки майна при його продажу.

Про це перед засіданням Кабміну заявила міністр юстиції України Олена Лукаш, повідомляє УНІАН.

"Нотаріуси сьогодні мають доступ до всіх реєстрів нерухомості. Проблема в тому, що з сьогоднішнього дня нотаріусам (при оформленні угоді купівлі-продажу нерухомості) потрібен звіт про оцінку нерухомості. Не маючи такої оцінки, громадянин зіткнеться з бар'єрами", - сказала Лукаш.

Вона повідомила, що має намір запропонувати Кабміну відстрочити введення обов'язкової оцінки нерухомості.

"У нас не вистачає суб'єктів оціночної діяльності. Крім того, згідно з постановою Кабміну, громадяни не можуть використовувати раніше зроблені оцінки, термін яких ще не закінчився. Тому я пропоную Кабміну відстрочити процедуру обов'язкової оцінки майна і дозволити тим, хто вже замовив оцінку, використовувати її до закінчення терміну її дії", - сказала Лукаш.

Як повідомлялося, з 1 серпня набуває чинності новий порядок проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов'язкових платежів, затверджений постановою Кабінету міністрів України № 231.

Цією постановою встановлюється нова, вдосконалена модель оцінки нерухомості, яка припинить зловживання на ринку і дасть можливість отримати додаткові кошти на соціальні програми.

Згідно з постановою, оцінювати вартість нерухомості зможуть тільки фахівці зі спеціальним свідоцтвом.

У рамках виконання постанови Кабміну Фонд державного майна затвердив план заходів щодо нормативного врегулювання питання проведення оцінки для цілей оподаткування.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 8:12

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.