У найбільшого банку Європи різко зросли прибутки

Найбільший банк Європи - Santander - у другому кварталі зафіксував різкий стрибок чистого прибутку до 1,05 мільярда євро (1,39 мільярда доларів) з 123 мільйонів євро роком раніше.

Про це пише ВВС.

Минулорічні прибутки банку були серйозно підірвані разовим платежем в 1,3 мільярда євро для покриття збитків від падіння вартості іспанської нерухомості.

Як пише видання, ринок нерухомості Іспанії впав під час кредитної кризи. В результаті, Santander списав торік майже 19 мільярдів євро безнадійних боргів і втрат від зниження вартості нерухомості в Іспанії.

Видання відзначає, що прибуток іспаномовного банку від своєї діяльності в Латинській Америці різко знижується - на 16% за першу половину цього року, що відображає складну економічну ситуацію в цих країнах.

Попри це банк ще отримує близько половини свого прибутку саме з латиноамериканського регіону, який до недавнього часу був одним з найбільш швидкозростаючих у світі.

Загалом банк за перші шість місяців отримав чистий прибуток 2,25 мільярда євро, що на 29% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Голова Santander Еміліо Ботін з цього приводу прогнозує "нову еру" для банку: "Прибуток виріс після більш ніж двох років високого рівня списань і укріплення капіталу. Ми готуємося до нового періоду зростання прибутку".

Видання додає, що різкий економічний спад Іспанії, правдоподібно, зупинився: дані ВВП у другому кварталі показали падіння лише на 0,1%, а за перші три місяці цього року економіка країни скоротилася на 0,5%.

Як відомо, прибуток Santander за минулий рік скоротилася на 59% до 2,205 мільярда євро. Роком раніше прибуток банку впав на 35%.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2021, 12:47

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.