Низькі ставки стимулюватимуть економіку - президент ЄЦБ

Президент Європейського центробанку (ЄЦБ) Маріо Драгі заявив, що на нинішньому низькому рівні або навіть ще нижче базові ставки будуть зберігатися тривалий час.

Про це він сказав після вчорашнього рішення Ради керуючих ЄЦБ зберегти базову ставку на рівні 0,5% річних, пише видання "Вєдомості".

"Очікування, що наступного року ставки будуть підвищені, невиправдані", - зазначив Драгі.

Однак глава центробанку не вказав, як довго він готовий продовжувати м'яку грошову політику і чи можливе подальше пом'якшення. Адже ще в травні Драгі говорив, що не виключає зниження ставки депозитів, розміщених банками в ЄЦБ, до негативної величини.

Частина аналітиків вважають, що ЄЦБ потрібно наслідувати приклад ФРС і знизити базову ставку до 0%.

Як пише видання, індикатори показують, що гірша частина європейської кризи позаду, і в другій половині року почнеться поступове відновлення економіки завдяки пожвавленню експорту та відновленню світового попиту, яке триватиме і в 2014 році.

Саме це, на думку аналітиків видання, й стало причиною нинішньої політики ЄЦБ. "Внутрішній попит слід підтримувати м'якою кредитно-грошовою політикою", - сказав з цього приводу Драгі.

Він сподівається, що імпульс від поліпшення ситуації на фінансовому ринку, яке почалося влітку минулого року, нарешті дійде і до реального сектора економіки ЄС.

Однак, Драгі вважає, що "прогрес піде швидше за умови проведення структурних реформ". Він неодноразово заявляв, що можливості регулятора обмежені, і що без політичних рішень і термінових реформ змінити якість європейської економіки не вдасться.

Як відомо, європейська економіка перебуває в рецесії шість кварталів поспіль. Минулий рік єврозона закінчила спадом в 0,6%, цього року він буде менше - 0,4%, як сподіваються в Єврокомісії. Найглибший спад чекає на Кіпр - 8,7% (проти 2,4% в 2012 році).

Греція закінчить рік зниженням ВВП на 4,2% (після 6,4% в 2012 році). З негативним результатом закінчать рік Португалія і Словенія - 2,3 і 2% відповідно, вважає Єврокомісія.

За її прогнозом, на траєкторію зростання (1,2%) єврозона повернеться в 2014 році.

Однією з головних проблем європейської економіки залишається слабкий ринок праці. У червні безробіття в єврозоні становило 12,1% проти 8,3% в кінці 2008 року. Рекордсменами тут є Греція (26,9%) та Іспанія (26,3%).Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 червня 2022, 15:21

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.