Янукович доручив Азарову покращити "утилізаційний" закон

Президент Віктор Янукович підписав доручення щодо вдосконалення законодавчого регулювання питань, пов'язаних з утилізацією транспортних засобів, сплатою екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, та забезпечення економічних інтересів власників авто.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Згідно з документом, прем'єр-міністр Микола Азаров мусить забезпечити підготовку та внесення в установленому порядку на розгляд парламенту законопроектів про внесення змін до Податкового кодексу та інших законодавчих актів.

У них уряд повинен передбачити захист прав та економічних інтересів власників, які передають на утилізацію транспортні засоби, зокрема в частині відшкодування їх вартості.

Президент акцентує увагу на усуненні надмірних вимог до суб'єктів господарювання, які мають намір здійснювати діяльність з розбирання транспортних засобів, що утилізуються.

Йдеться про вимоги щодо наявності у спеціалізованих пунктах системи екологічного менеджменту, сертифікованої за стандартами Міжнародної організації із стандартизації (180) серії 1400 або за аналогічним національним стандартом.

Крім того, прем'єр-міністру доручено визначити механізм чіткого державного контролю і нагляду у сфері господарської діяльності з утилізації транспортних засобів відповідно до вимог Закону "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Також має бути визначений порядок використання коштів, які надійшли від сплати екологічного податку за утилізацію.

Згідно з документом, уряд має усунути положення, які не узгоджуються з міжнародними зобов'язаннями України, взятими у процесі вступу до Світової організації торгівлі.

Зокрема, йдеться про положення щодо особливостей діяльності суб'єктів господарювання, що виробляють ТЗ та беруть на себе зобов'язання забезпечити утилізацію знятих з експлуатації ТЗ у порядку та на умовах, визначених законом щодо утилізації знятих з експлуатації ТЗ.

Також, повідомляє прес-служба, мається на увазі положення, за якими такі суб'єкти не є платниками екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

Як відомо, в кінці липня Янукович підписав закон про введення екологічного податку на утилізацію імпортованих транспортних засобів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 жовтня 2021, 2:24

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.