Через "утилізаційний закон" подорожчають й вітчизняні авто?

В Україні можуть подорожчати не тільки імпортні, а й українські автомобілі, адже виробники не встигають до 1 вересня 2013 року виконати вимоги закону про утилізаційний збір.

Про це пише "Комерсант-Україна".

"Ми не встигаємо до 1 вересня виконати вимоги закону. На створення виробничої програми та її реалізації буде потрібно більше часу, тому до 1 вересня ми не встигаємо", - заявила керівник прес-служби компанії "Єврокар" (виробляє Skoda) Олена Гавинська.

У ЗАЗу поки теж немає такої програми, заявив віце-президент з виробництва корпорації "Укравто" Олег Папашев.

"Ми докладаємо зараз всіх зусиль, щоб створити мережу центрів з утилізації автомобілів - майданчики для пунктів у нас вже є. Якщо мережу не вдасться створити до 1 вересня, нам доведеться платити збір", - зазначив він.

Як зазначає видання, саме українські автовиробники наполягали на введенні з 1 вересня 2013 року утилізаційного збору, який сплачується при імпорті автомобілів в країну.

Як відомо, автовиробники звільняються від його сплати за умови погодження з урядом програми створення або модернізації виробничих потужностей і нових робочих місць.

При цьому автозаводи повинні створити власні мережі пунктів прийому (в кожному місті з населенням від 50 тисяч осіб) і розбирання (у кожній області) автомобілів, що підлягають утилізації.

"Єврокар" вже повідомив дилерам про підвищення цін на весь модельний ряд: з вересня авто подорожчають на 7,3 тисячі гривень, що еквівалентно утилізаційному збору.

Папашев сказав, що його компанія все ж розраховує встигнути виконати вимоги закону і поки ціни не підвищувала.

АІС прийме рішення з цього приводу тільки у вересні, сказав директор з маркетингу компанії Сергій Боровик, а в "Богдані" це питання поки не коментують.

Як повідомлялося, президент Віктор Янукович 30 липня підписав закон про введення екологічного податку на утилізацію імпортованих транспортних засобів.

ЄС закликав Україну скасувати закон про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів.

Пізніше Президент доручив уряду вдосконалити законодавство, пов'язане з утилізацією транспортних засобів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 7:41

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.