У Проскурякова хочуть зробити утилізаційний збір однаковим для всіх авто

Міністерство екології та природних ресурсів пропонує скасувати коригуючі коефіцієнти до базових ставок податку на утилізацію транспортних засобів: 5,5 тисячі гривень для легкових автомобілів і 11 тисяч гривень для решти автотранспортних засобів.

Відповідний законопроект про внесення змін до Податкового кодексу про скасування коефіцієнтів до ставок екологічного податку оприлюднено на сайті міністерства в середу, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Мінекології також пропонує доповнити закон про охорону навколишнього середовища пунктом, згідно з яким 100% утилізаційного податку надходить до Фонду охорони навколишнього природного середовища.

Крім цього, законопроектом пропонується в законі про утилізаційному зборі виключити обов'язкову наявність у пунктів розбирання транспортних засобів системи екологічного менеджменту, сертифікованої за стандартами ISO серії 1400 або з аналогічних національним стандартам.

Також законопроектом пропонує обмежити держконтроль у сфері утилізації транспортних засобів одним органом центральної виконавчої влади - Мінекології.

Як повідомлялося, закон "Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів", прийнятий 4 липня Верховною радою і підписаний президентом Віктором Януковичем 31 липня, опублікований 7 липня, і набув чинності 8 серпня.

Підписали 30 липня і опублікований 7 серпня закон про внесення змін до Податкового кодексу про сплату екологічного податку набирає чинності 1 вересня 2013 року.

Законом передбачено, що сума податку з кожного транспортного засобу сплачується з урахуванням базової ставки і коригувальних коефіцієнтів, які прив'язані до обсягу двигуна і залежить від того, нове ТЗ або старе.

Прийняті закони припускають, що вітчизняні автовиробники звільняються від сплати збору під гарантії створення утилізаційних потужностей.

Президент доручив Кабінету міністрів вдосконалити закони про утилізацію, привівши його норми у відповідність з нормами Світової організації торгівлі (СОТ), а також скасувати коригувальні коефіцієнти.Коментарі

Додати коментар


авто

придурки так делают только на Украине

ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 8:11

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.