Через Росію ціни на продукти знизяться

Проблеми в торгівлі з Росією посилять конкуренцію на українському ринку, через що ціни на товари можуть впасти на 10-30%.

Про це пише видання "Вєсті".

"Ціни в будь-якому випадку будуть падати. Подешевшають шоколад, курятина, яловичина, хліб і борошняні вироби, сири. Загальне падіння буде на рівні 10%", - цитує видання економіста Олександра Охрименка.

За його словами, на такому рівні ціни протримаються, поки виробники не знайдуть нові ринки збуту, якими можуть стати Туреччина, азіатські чи латиноамериканські країни.

За словами аналітика Олександра Кошика, найбільше подешевшає шоколад - на 20-30%, оскільки він найактивніше експортується в Росію.

Крім того, вже в найближчий тиждень можуть впасти ціни на тепличні помідори - на 20%.

"Наразі сезон активних продажів тепличних томатів в Росію, і вся продукція, яка туди не потрапить, піде на внутрішній ринок. Під загрозою вся теплична продукція, тому що осінь - це початок експортного сезону", - сказала керівник "АПК-Інформ" Тетяна Гетьман.

Щодо алкоголю і пива, то на них ціни збережуться на колишньому рівні, пише видання.

"Митні проблеми ніяк не позначаться на ціні пива, адже у нас на експорт йде не більше 10%" - сказав виконавчий директор ПРАТ "Укрпиво" Ігор Товкач.

За його словами, з усіх пивних компаній найбільші проблеми можуть виникнути у "Оболоні". І дійсно, вчора компанія заявила про припинення відвантажень її продукції в Росію.

Як відомо, 29 липня Росія заборонила ввіз продукції української кондитерської компанії Roshen.

А з 14 серпня російська митниця тотально посилила контроль за усім імпортом з України.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 21:58

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.