Україна до 2020 року може відмовитись від російського газу

Україна може повністю відмовитися до 2020 року від імпорту російського газу, замінивши його альтернативними поставками.

Про це заявив учора міністр енергетики та вугілля Едуард Ставицький, повідомляє УНІАН.

Зокрема, міністр Ставицький планує, що в 2014 році Україна експортуватиме з Німеччини близько 5 мільярдів кубометрів газу. Нагадаємо, що на цей рік заплановано близько 1,3 мільярда кубометрів поставок з Німеччини.

Міненерго продовжить знижувати залежність від російського палива, закуповуючи також скраплений газ, що поставляється танкерами по Чорному морю (близько 5 мільярдів кубометрів на рік).

Також залежність від російського газу буде долатись шляхом освоєння родовищ на Чорноморському шельфі (Скіфське родовище) і видобутком сланцевого газу в Харківській області й на Західній Україна.

"Ми хочемо добувати 8-10 мільярдів кубометрів газу за Юзівській площі і 3-5 - на Олеській", - сказав з цього приводу Ставицький.

Експерт енергоринку Валентин Землянський назвав прогнози міністра оптимістичними. "Реальний тільки реверс з Європи і збільшення власного видобутку на 1,5-2 мільярдів кубометрів в найближчі два-три роки", - каже Землянський.

А от віддача від розробки шельфових і сланцевих родовищ може бути не раніше 2020 року, вважає експерт.

Як повідомлялось, Україна в січні-липні 2013 року скоротила імпорт газу з Росії на 34% порівняно з аналогічним періодом 2012 року - до 12,5 мільярда кубометрів.

Загалом надходження природного газу в Україну в цьому році передбачено Кабміном в розмірі 27,3 мільярда кубометрів.

Надходження газу від російського газового монополіста компанії "Газпром" становитимуть 18 мільярдів кубометрів, від компанії Ostchem, підконтрольної українському бізнесмену Дмитру Фірташу – 8 мільярдв кубометрів, від німецького газового трейдера RWE Supply & Trading – 1,3 мільярда кубометрів

Україна почала купувати газ у країнах Євросоюзу з листопада 2012 року. Як повідомлялось,Україна в січні-липні 2013 року імпортувала з Європи через Польщу та Угорщину 920,4 мільйона кубометрів газу.

На сьогоднішній день поставками газу до України займаються: енергетичний холдинг Ріната Ахметова ДТЕК (із Угорщини), компанія Сергія Курченка СЄПЕК (також із Угорщини), компанія Дмитра Фірташа Ostchem (через територію РФ), а також державна НАК "Нафтогаз України" (з Польщі і Росії).

Як відомо, минулого року Україна спожила майже 49 мільярдів кубометрів газу.

За підсумками 2012 року імпорт газу порівняно з 2011 роком скоротився на 26,5% - до 32,939 мільярда кубометрів.

Як відомо, ціна російського газу за контрактом з "Газпромом" від 2009 року, з урахуванням знижки, у третьому кварталі 2013 року складе 400 доларів за тисячу кубометрів. Дія чинного контракту з "Газпромом" закінчується в 2019 році.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 січня 2022, 10:14

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.