Експерти прогнозують з вересня підвищення цін на бензин

У вересні-жовтні цього року можливе зростання цін на бензин всіх марок через переорієнтацією на альтернативні джерела поставок палива на 20-30 копійок.

Таку думку висловили експерти "Консалтингової групи А-95", повідомляє прес-служба компанії.

Переорієнтація на альтернативні джерела поставок, на думку аналітиків компанії, відбудеться в зв'язку зі збоями в найбільшого постачальника нафтопродуктів на ринок України - Мозирського НПЗ (Білорусь) (близько 35% поставок за підсумками першого півріччя 2013).

За даними групи, на початку серпня на Мозирському НПЗ виникли проблеми, які призвели до позапланового ремонту підприємства. А у вересні цей завод піде ще на плановий двомісячний ремонт.

За розрахунками "А-95", у серпні дефіцит поставок бензину складе близько 100 тисяч тонн, або 25% від очікуваного рівня споживання автомобільних бензинів. Аналогічний брак очікується у вересні.

"Ситуація дуже напружена, якщо врахувати, що в червні та липні ринок також працював з дефіцитом 50 і 60 тисяч тонн відповідно", - говорить директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн.

За словами експерта, для забезпечення споживання активно використовувалися раніше накопичені запаси, які в серпні серйозно виснажені.

У зв'язку з проблемами закупівель в Білорусі ринок буде змушений переорієнтуватися на інші напрямки.

Зокрема очікується збільшення на 30-40 тисяч тонн поставок бензину з Литви та Польщі (з НПЗ концерну "Орлен"), на 40-50 тисяч тонн - через Феодосійську нафтобазу (СЄПЕК, "ЛУКОЙЛ", WOG, "Галнафтогаз") , на 10-20 тисяч тонн - через інші порти і сухопутні кордони (Угорщина, Туркменістан, країни Середземномор'я).

У другій половині вересня очікується також надходження на ринок нафтопродуктів Одеського НПЗ (близько 35 тисяч тонн на місяць).

Аналітики "Консалтингової групи А-95" підкреслюють, що така ситуація стосується тільки моторних бензинів, тоді як щодо дизпалива поки побоювань нема.

На думку експертів, "переорієнтація на альтернативні джерела поставок, які володіють більшою собівартістю за рахунок підвищених логістичних витрат, може призвести до корекції цін в опті, а в подальшому і в роздрібі на 20-30 копійок".

Більш істотне зростання цін також можливе за рахунок підвищення світових цін на нафту і нафтопродукти, яке спостерігається наприкінці серпня, вважають в "А-95".

У той же час експерти виключили спекуляцію на ринку. "Спекулятивне зростання цін на бензин в Україні виключене, тому що ринок відкритий і диверсифікований, що унеможливлює виникнення глибокого дефіциту", - сказав Куюн.

Як повідомлялось, в Україні в січні-липні цього року виробництво бензину скоротилось порівняно з аналогічним періодом 2012 року на 46,5% - до 584 тисяч тонн.

На сьогодні середня ціна на бензин марки А-95 становить в Україні 10,91 гривні за літр (в Києві – 10,95).Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 4:39

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.