Повернення Roshen в Росію може затягнутись на роки - головний санлікар РФ

Вирішення питання з поверненням продукції української компанії Roshen на російський ринок може затягнутися на роки.

Про це заявив сьогодні, 24 серпня, керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар Російської Федерації Геннадій Онищенко, повідомляє ТСН.

"За минулий тиждень ми так і не отримали ніяких пропозицій від української сторони в рамках реалізації наших домовленостей, що стосуються механізму повернення продукції", - зазначив Онищенко.

За його словами, в п'ятницю він отримав від українського Міністерства економічного розвитку "багатосторінковий фоліант англійською мовою, який не має нічого спільного з форматом домовленостей".

Від додав, що має підстави вважати, що "українська сторона сприймає це технічне питання як політичне і діє в цій логіці".

"При такому розвитку і при такій оцінці подій мені здається, що наше просування з даного питання йде на кілька років у майбутнє", - сказав глава Росспоживнагляду.

Як відомо, 29 липня Росспоживнагляд заборонив постачання в Росію продукції компанії Roshen. Онищенко тоді заявив, що в ході експертизи в продукції Roshen було виявлено небезпечну сполуку бензопірен.

Пізніше відомство спростувало ці відомості, заявивши, що претензії стосуються лише маркування продукції.

Слідом за Росією перевірку продукції Roshen почали Білорусь, Казахстан, Таджикистан, Киргизстан та Молдова. Однак, ці країни не виявили жодних порушень щодо якості та безпеки цих виробів.

В самій компанії заявили, що Україна може втратити від таких дій Росії понад мільярд гривень.

Українська сторона, бажаючи вирішити конфлікт, провела з російською переговори, в ході яких було домовлено про інспектування фабрик Roshen в Україні. Після цього, за словами Онищенко, стало б можливим відновлення поставок до Росії.

Як відомо, в Україні діють чотири фабрики Roshen - київська, вінницька, маріупольська і кременчуцька. Вони виробляють до 200 видів кондитерських виробів.

Одна фабрика Roshen є також в Росії – в Липецьку. Однак, щодо неї в Онищенка претензій не виникало. Ця фабрика вже почала нарощувати виробництво.

Як відомо, компанія постачає свою продукцію в Росію, Казахстан, Узбекистан, Киргизію, Азербайджан, Вірменію, Молдову, Естонію, Латвію, Литву, США, Канаду, Німеччину, Ізраїль.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 5:40

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.