На реалізацію Енергостратегії уряду потрібно майже 2 трильйони

На реалізацію оновленої Енергетичної стратегії України на період до 2030 року знадобиться не менше 1,8 трильйона гривень.

Про це пише "Дзеркало тижня".

Головними цілями Енергостратегії, текст якої є у розпорядженні видання, є підвищення енергобезпеки держави та ефективності споживання і використання енергопродуктів.

Крім того, стратегією передбачено "зменшення техногенного навантаження на довкілля та забезпечення цивільного захисту у сфері техногенної безпеки ПЕК".

Згідно з фінансово-економічним обґрунтуванням, на думку Міненерго, на реалізацію стратегії потрібно близько 1,8 трильйона гривень.

При цьому, як зазначає видання, фінансові розрахунки вказані у цінах 2010 року, а тому, швидше за все, скоро будуть потребувати уточнення.

Згідно документу, фінансування передбачається розділити наступним чином:

- електро- і теплоенергетика - 785 мільярдів гривень (розвиток електромереж - 187 мільярдів, теплова генерація - 324 мільярди, гідрогенерація - 60 мільярдів, розвиток відновлюваної енергетики - 130 мільярдів, системи теплопостачань - 84 мільярди гривень);

- атомна енергетика - 391 мільярд гривень;

- вугільна промисловість - 83 мільярди гривень;

- нафтогазова промисловість - 562 мільярди гривень (ГТС - 52 мільярди, газорозподільна система - 50 мільярдів, нафтотранспортна система - 7 мільярдів, видобуток газу - 316 мільярдів, видобуток нафти - 93 мільярди, виробництво біопалива - 7 мільярдів, нафтопереробка - 37 мільярдів).

Серед можливих шляхів інвестування в галузь в уряді назвали як власні кошти підприємств, так і пряме фінансування з бюджетів, а також залучення коштів вітчизняних та іноземних інвесторів.

Як відомо, уряд прийняв оновлену Енергетичну стратегію України до 2030 року на своєму засіданні 24 липня.

Раніше повідомлялось, що президент Віктор Янукович заявив, що до кінця 2014 року буде реформовано вугільну галузь України.

"Реальна економіка" детально писала про цю стратегію.Коментарі

Додати коментар


Му Нейм

новое "стырить" в украинском еврокридитоориентированном бюджете

ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 15:48

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.