МВС припинило розслідування "мутних" тендерів "Укртрансгазу" на 2,5 мільярда

Міліція закрила кримінальне провадження щодо неправомірних дій службових осіб ПАТ "Укртрансгаз" у відношенні тендерів на 2,5 мільярда гривень, виграних чотирма донецькими фірмами.

Про це повідомляє сайт "Наші гроші" з посиланням на "Центр протидії корупції".

Як пише видання, у квітні цього року міністр Захарченко повідомив про відкриття кримінального провадження по факту зловживання службовим становищем посадових осіб "Укртрансгазу".

Метою було перевірити обставини проведення тендерів "Укртрансгазу" у 2010-2013 роках, за результатами яких 2,5 мільярда гривень було перераховано донецьким фірмам "Укртурборемонт", "Турботрейд", "Турболінкс" і "Промінвеставтоматика".

Як пише видання, на тендери ці компанії виходили, переважно, розігруючи перемогу між собою. У двох компаній була однакова юридична адреса, а телефонні номери ще двох відрізнялися однією цифрою. Це давало підстави підозрювати тендерну змову.

Розслідування програми Tender News на телеканалі TVi показало, що всі чотири фірми розташовані за однією фактичною адресою у Донецьку, а їх засновники - підставні особи, близько знайомі один із одним.

Допуск цих компаній до тендеру в "Укртрансгазі" пояснили тим, що "Турболінкс" і "Турботрейд" є офіційними дистриб'юторами компанії General Electric в Україні, здатними забезпечити поставки великих партій обладнання за низькими цінами.

В свою чергу "Турболінкс" із отриманих від "Укртрансгазу" 350 мільйонів гривень витратила на роботи лише 250 тисяч. Це гроші, перераховані компанії "Котрис", яка співпрацює з підприємствами "Укртрансгазу" з 2001 року.

349,5 мільйонів гривень "Турболінкс" перекинув на декілька "транзитних" фірм, зареєстрованих у 2012 році. Зокрема ТОВ "Трейд груп стиль". На неї ж протягом 2012 року перерахували 315 мільйонів гривень "Турботрейд" і "Промінвеставтоматика".

Наприкінці року ТОВ "Трейд груп стиль" перерахувало кошти на кілька фірм, створених за 2-3 місяці до трансакції.

Крім того, на "Трейд груп стиль" перераховували мільйонні суми підприємства з групи "Металл Юніон" донецького бізнесмена Руслана Циплакова. Зокрема, девелоперська компанія "Глобал Плюс", охоронна фірма "СКАТ ПКБ" та паливна компанія "Юніоіл".

За даними видання, Руслан Циплаков, окрім бізнесу, заснував та очолює разом із молодшим сином Віктора Януковича спортивну команду Ferrari Team Ukraine.

Не зважаючи на ці всі факти, у міністра Анатолія Захарченка повідомили, що провадження було закрито через відсутність у діянні складу кримінального правопорушення.

Як відомо, "Укртрансгаз" є дочірнім підприємством НАК "Нафтогаз України".

Головою "Укртрансгазу" є Сергій Вінокуров, який до цього очолював компанію "Остхем Україна" та кілька інших структур з групи олігарха Дмитра Фірташа.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 15:27

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.